שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> ספורט -> אומנויות לחימה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אומנויות לחימה
 
כאשר אתם, בתור מאמנים, מנהלים ובעלי מכונים לאומנויות לחימה, מעוניינים לעסוק בהוראה נטו, מבלי לפחד שמא כל פציעה תביא עליכם תביעה היכולה לאיים עליכם מבחינה מקצועית וכלכלית – ביטוח אומנויות לחימה הוא הפיתרון
המשך קריאה
בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה ההולכת וגוברת והיא האלימות הן בארץ והן בעולם כולו. ניתן לשמוע על אינספור מקרים של אלימות במועדונים, אלימות בבתי הספר, תקיפות מיניות על בחורות וכן הלאה. על מנת להימנע, ככול האפשר, מהמקרים הללו ויתרה מכך – להצליח ללמוד להגן על עצמנו ולעלות את תחושת הביטחון חשוב מאוד ללמוד שיטה קלה, מהירה ופשוטה – שיטת הגנה עצמית.
המשך קריאה
אז לפני שנעסוק בקרב המגע אצל בני נור, כולנו כל בואו נברר מהו בכלל קרב המגע. אז מהי שיטת ההגנה העצמית? ובכן, שיטת ההגנה העצמית היא אחת השיטות המפורסמות והוותיקות ביותר. מדובר על שיטה שהתגלתה אי שם בשנות ה-30 במאה הקודמת כאשר יהודי המקום נאלצו להתמודד עם אלימות מצד התושבים. אחד מתושבי המקום לימד את היהודים את שיטת קרב המגע וכל השאר משם – היסטוריה.
המשך קריאה
לצערנו הרב אנו יכולים לשמוע סיפורים רבים (הן מהארץ והן העולם) בהם ילדים נאלצים להתמודד עם בריונות בין כותלי בית הספר. דווקא במקום בו הם אמורים להיות מוגנים ומפוקחים על ידי אנשים מבוגרים, עדיין הבריונות מגיעה אליהם בין אם מדובר על אלימות פיזית ובין אם מדובר על אלימות מילולית.
המשך קריאה
אין על כך שום עוררין -  שיטת קרב המגע היא שיטה שיכולה בקלות להציל חיים. כיום ישנה מגמה שהולכת ומתחזקת כשאנשים רבים פשוט מפחדים ללכת ברחוב. הדבר איננו נתפס, כיצד אפשר לחיות ככה כשחוששים ללכת לקיוסק? כשרוצים לצאת לעשות הליכה בחוף הים? כשמעוניינים להוציא את הכלב לטיול או שסתם רוצים לעשן סיגריה בחוץ? הדבר איננו מתקבל על הדעת ולכן אסור לכם להיכנע לפחד הזה.
המשך קריאה
אנו יכולים להתכחש לכך אך קיימת עלייה דרסטית במקרי האלימות בארץ ובעולם. ניתן לשמוע אנשים רבים שפשוט מפחדים לצאת מביתם שמא חבורת צעירים ששתתה יותר מדי תחליט להוציא את האדרנלין עליהם. אז נכון, לא צריך לחפש "צרות" ולצאת סתם מהבית בשעות שאינן נחוצות באזורים שמודעים לפורענות אך עם זאת, אסור בשום פנים ואופן לעצור את חיינו.
המשך קריאה
  אנשים רבים טוענים כי שיטת "קרב מגע" הינה המצאה ישראלית אך טעות זו הינה מאוד נפוצה בעיקר בקרב הישראלים העוסקים בשלל אומנויות לחימה אחרות הקיימות בשוק. אומנם שיטת קרב מגע עברה את עיקר השינויים המשפיעים בארצינו הקטנטונת. אך בפועל שיטה זו פותחה ע"י אימי שדאור ליכטנפלד בשנות ה-30 בצ'כוסולבקיה לצורכי הגנה עצמית של היהודים המקומיים כנגד הנאציים שרדו בהם כל הזמן. מאמר זה מוקדש כולו לאיך הכל התחיל ואיך צצה לה שיטת הקרב מגע.
המשך קריאה
צ'י קונג הוא עולם ומלואו – אמנות לחימה, ספורט, תרגול רוחני, אימון מנטאלי ונפשי המלמד את הנפש משמעת, שליטה, גמישות, ורוח, ועוד... הוא ממשפחת אמנויות הלחימה הרכות, כמו גם הטאי צ'י, ומקורו בסין. השם צ'י קונג (צ'י – אנרגיית החיים; קונג – עבודה) מכיל בחובו משמעויות רבות, ביניהן הלימוד להזיז ולשנות את אנרגיית החיים הנמצאת בגוף, יכולתינו לטפח, לשמר, ולהיטיב את אנרגיה זו, ועוד...
המשך קריאה
1-8 מתוך 8

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה