שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2412
מאמרים: 7398
Like: 59
מאמרים -> ספורט -> אומנויות לחימה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אומנויות לחימה
 

אימונים לנוער בקרב מגע


ליאת מ

ליאת מנדלסון

 
 

 

 

 

אז לפני שנעסוק בקרב המגע אצל בני נור, כולנו כל בואו נברר מהו בכלל קרב המגע. אז מהי שיטת ההגנה העצמית? ובכן, שיטת ההגנה העצמית היא אחת השיטות המפורסמות והוותיקות ביותר. מדובר על שיטה שהתגלתה אי שם בשנות ה-30 במאה הקודמת כאשר יהודי המקום נאלצו להתמודד עם אלימות מצד התושבים. אחד מתושבי המקום לימד את היהודים את שיטת קרב המגע וכל השאר משם – היסטוריה.

בני נוער מתמודדים עם אלימות בצורה נכונה

בני נוער ידועים כאוכלוסייה שנוטה להיחשף לאלימות שונה כאשר אלימות זו, בדרך כלל, מתרחשת בין כותלי בין הספר. בריונות היא איננה תופעה חדשה אך אין זה אומר שצריך להיכנע לה. בשנים האחרונות חוגים שונים של הגנה עצמית הבינו את הבעייתיות של המצב והחליטו לשים לכך סוף על ידי הקמת חוג שמתאים לבני נוער.

בדרך כלל אימוני קרב מגע פונים לילדים בני 12-16 (כמובן שניתן למצוא אימונים גם לגילאים גדולים יותר וכן גם לגילאים קטנים יותר מהמספר שציינו כאן כעת). אימונים אלו נחשבים כאימונים יוצאים מן הכלל מעבר לעובדה שהם מצליחים לחזק לבני הנוער את הביטחון העצמי. אז מה בני הנוער לומדים בחוג קרב המגע?

תכנים של חוג קרב מגע אצל בני נוער

רגע לפני שנעסוק בתכנים משפט אחד בנושא – חשוב מאוד לציין שהתכנים בדרך כלל משתנים בין קבוצה לקבוצה. קיימים תכנים שמובלטים אצל ילדים מאשר אצל מבוגרים או נשים וההפך. אז מהו התרגילים שנלמדים בחוג הנ"ל? ובכן, בדרך כלל בני הנוער לומדים כיצד להצליח לשפר את התכונות הפיזיות שלהם והכוונה היא לקואורדינציה, מהירות תגובה, כוח, זריזות, סיבולת לב ריאה ובאופן כללי כושר גופני.

מעבר לכך, בני הנוער לומדים היטב את נושא תרגילי ההתקפה השונים לצד תרגילי ההגנה העצמית. נושא נוסף שחשוב מאוד בו עוסקים בני הנוער במסגרת קורס קרב המגע הוא נושא של היכולות המנטאליות שלהם. נושא זה נלמד כאשר קיים דגש חשוב מאוד על הביטחון העצמי של בני הנוער. חשוב לציין שלימודים מהסוג הנ"ל שמים דגש על אמונה עצמית תוך כדי כבוד לזלות. בני הנוער לומדים ומפנים שהמוצא האחרון ביותר שלהם הוא קרב פיזי.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה