שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2535
מאמרים: 7568
Like: 59
מאמרים -> ספורט -> אומנויות לחימה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אומנויות לחימה
 

ההיסטוריה והתפתחות הקרב מגע


זיו ש

WEBLICITY - בנייה וקידום אתרים ברשת האינטרנט. 

קרב מגע | הגנה עצמית | אומנויות לחימה 

 
 

 

לשיטת הלוחמה המוכרת והפופולארית היום בעולם – קרב מגע, ישנה היסטוריה ענפה והתפתחות רבת אופנים לאורך השנים. כידוע להרבה מאוד אנשים הקרב מגע מזוהה כהמצאה של מדינת ישראל ומתאפיין בידיעה שהשימוש בו פורה מאוד בקרב צבא ההגנה שלנו, אך הוא עבר לא מעט בדרך ועל-מנת שנלמד ונחכים קצת, רכזנו עבורכם מעט מן ההיסטוריה והתפתחות של שיטת הלוחמה המשמשת בעיקר לצורכי הגנה עצמית הקרויה קרב מגע – החל מהמייסד שלה, הסיבה שפיתח את השיטה, כיצד היא הגיעה לארץ וכיצד התפתחה משם לצבא ולעולם כולו... הישארו איתנו.

 

היוולדותו של הקרב מגע

הכול התחיל בשנות ה-30 של המאה ה-20 במדינה צ'כוסלובקיה דאז (היום הופרדה כבר לשתי מדינות נפרדות לחלוטין: צ'כיה וסלובקיה), כאשר אדם בשם אימי שדאור ליכטנפלד פיתח את שיטת הלוחמה החדשה. ייתכן והשיטה הושפעה מהידע של אימי בנוגע לאביו שהיה שוטר בכיר במשטרה המקומית ושימש כבלש ומומחה להגנה עצמית במקום. אימי ראה את אשר אביו עושה והחליט לקחת את העניין צעד אחד קדימה ומשם נולד הקרב מגע.

 

התלמידים הראשונים לשיטת הלוחמה החדשה

התלמידים הראשונים של אימי לשיטת הלוחמה החדשה שפיתח היו יהודים אשר התגוררו בברטיסלאבה. אימי ראה צורך גדול להנחיל להם את שיטת הגנה העצמית זו בשל כך שרק כי הם נרדפים על ידי פאשיסטים מקומיים אשר היו בריונים מגודלים לכל דבר. היהודים חסרי האונים הוכו פעמים רבות גם למוות ולא יכלו להגן על עצמם במאומה, עד שהגיע אימי והתחיל ללמד את התורה.

 

הגעת הקרב מגע לישראל

אימי עלה בהמשך לארץ ישראל עוד לפני שהוקמה המדינה וכבר אז לא היסס והעביר את הקרב מגע אל תנועת ההגנה שנלחמה באותם ימים בבריטים. השיטה התבססה באותם ימים על שימוש במקל, אגרוף וג'יאוג'יסטו. לאחר מכן, הוקמה המדינה ועימה צבא הגנה לישראל ואימי מונה ללא היסוס להיות מדריך הכושר הגופני הראשי בצה"ל כאשר בשילוב עם אימוני הכושר הגופני הנחיל לכל חייל ישראלי את שיטת ההגנה העצמית הפופולארית ביותר כיום בעולם – הקרב מגע. מאז ועד היום, צבאות זרים קינאו והחליטו להעתיק את שיטת הלוחמה היעילה הזו שמזוהה עם צבא הגנה לישראל וההתפתחות לשלל עמי העולם לא היססה לבוא.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה