שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7616
Like: 59
מאמרים -> ספורט -> אומנויות לחימה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אומנויות לחימה
 

מהו צ'י קונג


 
 

 

צ'י קונג הוא עולם ומלואו – אמנות לחימה, ספורט, תרגול רוחני, אימון מנטאלי ונפשי המלמד את הנפש משמעת, שליטה, גמישות, ורוח, ועוד... הוא ממשפחת אמנויות הלחימה הרכות, כמו גם הטאי צ'י, ומקורו בסין.

השם צ'י קונג (צ'י – אנרגיית החיים; קונג – עבודה) מכיל בחובו משמעויות רבות, ביניהן הלימוד להזיז ולשנות את אנרגיית החיים הנמצאת בגוף, יכולתינו לטפח, לשמר, ולהיטיב את אנרגיה זו, ועוד. מכיוון שהסינים מאמינים שכל אדם נולד עם כמות סופית של צ'י שעליו לשמור אותה אם ירצה לחיות חיים ארוכים, יש שמאמינים שצ'י קונג ביכולתו לשפר ולהאריך את חיינו.

יש קשר בין צ'י קונג לבין התורה הסינים של המרידיאנים (ערוצי האנרגיה הזורמים בגופינו, עליהם מושתתים טיפולי רפואה סינית כמו דיקור, שיאצו, ועוד), והצ'י קונג מטרתו לאזן ולהזרים במרידיאנים אנרגיה באופן יותר הרמוני ותואם בריאות.

לא רק המרידיאנים הסיניים נלקחים בחשבון באימוני הצ'י קונג. גם חמשת האלמנטים הסיניים (מים, עץ, אש, אדמה, ואוויר) נלקחים בחשבון וכן האנרגיות המאפיינות את היין והיאנג – החם והקר, הפעיל והסביל, שני החצאים היוצרים ביחד שלם מושלם והרמוני.

צ'י קונג הוא אימון בתרגילים גופניים, העמדות שונות ותנועות במקצבים שונים, תוך כדי השמת דגש על הנשימה והשליטה בתנועה, במהירותה ובחוזק שלה.

בדרך כלל מתחיל אימון צ'י קונג בחימום קצר, בו נכין, נחמם ונמתח את השרירים והמפרקים לפעילות ולהזרמת האנרגיה שתתרחש במהלך התרגול. במהלך התרגול, נתרגל תנועות שטבען הוא איטי או מהיר, קשה או רך, מקרר או מחמם, ועל ידי כך נביא לשיפור בזרימת הצ'י, אנרגיית החיים ,בגופינו. התנועות מורכבות וידועות ויש ללמוד ותרגל אותן על מנת להגיע לשלמות בביצוען (אם בכלל שלמות כזו היא אפשרית...) והן דורשות חוזק פיזי, שיווי משקל, שלווה פנימית ושליטה גבוהה על שרירי הגוף.

נאמר על צ'י קונג שעצם ביצועו מהווה סוג של מדיטציה, כאשר הגוף פועל באיזון והתנועות נעשות בסדר, בנינוחות ובהרמוניה, המתרגל חווה סוג חדש של שלווה הרמונית, שניתן להשוות אותה לזו שחש זה המתרגל מדיטציה.

תרגול צ'י קונג טומן בחובו יתרונות רבים, ביניהם:

איזון והרגעה של הגוף, מתיחת שרירים וביצוע פעילות גופנית מתונה, שאינה מפעילה לחץ לא על השרירים ולא על המפרקים, ומביאה לשליטה גבוהה יותר בשרירי הגוף, ושמה דגש במיוחד על גמישות ושיווי משקל

מניעת מחלות על פי תורה הריפוי הסינית – על ידי הזרמה של אנרגיה ותיעלוה באופן הרמוני ומדוייק במרידיאנים, ועל ידי "שימוש נכון" בגוף, אנו מעודדים בריאות ומונעים מחלות.

מדיטציה, שלווה, ואיזון – תרגול צ'י קונג, כאמור, תורם לשלווה הפנימית ולניטרול המתח שאולי נצבר בחיי היום יום. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה