שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> ספורט -> אומנויות לחימה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אומנויות לחימה
 

קרב מגע – אודות השיטה המופלאה


ליאת מ

ליאת מנדלסון

 
 

 

 

 

אנו יכולים להתכחש לכך אך קיימת עלייה דרסטית במקרי האלימות בארץ ובעולם. ניתן לשמוע אנשים רבים שפשוט מפחדים לצאת מביתם שמא חבורת צעירים ששתתה יותר מדי תחליט להוציא את האדרנלין עליהם. אז נכון, לא צריך לחפש "צרות" ולצאת סתם מהבית בשעות שאינן נחוצות באזורים שמודעים לפורענות אך עם זאת, אסור בשום פנים ואופן לעצור את חיינו.

התנהגות אלימה – למה זה קורה בכלל?

כשאנו שומעים על מקרי אלימות כאלו ואחרים ובפרט מקרי אלימות בפני גורמים חסרים ישע (הכוונה היא לאלימות בבתי ספר, אלימות כלפי קשישים וכן הלאה) אנו מוצאים את עצמנו תופסים את הראש ופשוט לא מצליחים להאמין ובעיקר להבין – למה שאדם נורמטיבי ירים יד סתם ככה? ובכן, מסתבר שהתנהגות אלימה יכולה לנבוע ממספר גורמים עיקריים, כגון: תחושה מתמדת של פיקוח, מודלים לחיקוי שהם אלימים, חוסר ביכולת לשקול את המחיר כתוצאה מהאלימות, ביטחון והערכה עצמית נמוכים וכן הלאה.

חוג קרב מגע– אילו פתרונות הוא נותן?

אז כיצד שיטת הגנה עצמית תורמת לחניכיה? ובכן, שיטת קרב מגע מתמקדת, בעיקר, בשני אופנים מרכזיים – לימוד השיטה עצמה (מדובר על שיטה מהירה ללמידה ולכן קל להבין במהירות את הטכניקות שלה). ההיבט השני מתמקד על תורת הקרב, כלומר, בלימוד הנ"ל ישנה התמקדות בגורמי אלימות שונים וכיצד, בעזרת תורת קרב המגע, ניתן לפתור אותם.

אחד הדברים החשובים ביותר שלומדים בקרב המגע הוא שהאדם במרכז, כלומר, כשלומדים את השיטה בוחנים את תהליכי החשיבה, נפשו של האדם על כל היבטיה השונים, כיצד מקבלים החלטות והאם ההחלטה שמתקבלת היא בהכרח הטובה ביותר, הליכים פסיכולוגיים כאלו ואחרים. מדובר על גישה שהיא שונה לגמרי משיטות הלוחמה האחרות שנוטות להשליך את ההליכים על "בעלי החיים".


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה