שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2569
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> ספורט -> חדר כושר
הוסף עכשיו מאמר למדור :
חדר כושר
 

רוצים לעבור סדנת העצמה אישית? 4 עובדות שחשוב לדעת לפני שבוחרים אחת


ליאור ברקן

בית הספר הישראלי ל NLP

 
 

 

עובדת העצמה אישית 1: העצמה אישית אינה תלויה בדבר

העצמה אישית, כפי ששמה מרמז, היא מיומנות פנימית אשר מאפשרת לנו לתת לעצמנו מוטיבציה לעשות למרות גורמים חיצוניים שלפעמים מנסים לרפות את ידינו. מכיוון שהמיומנות הזו הינה אישית, עלינו לשים לב כי מעבירי הקורס אינם מתנים אותה או את הצלחת התהליך בהגעה לקורסי המשך, התנדבות או תרומות מתמשכות.

במקרים רבים, כך בדיוק מוקמות כתות. הגורואים מנצלים את הנטייה החברתית המותנית שלנו כדי למכר אותנו למסגרת חברתית תומכת, אל מול חברה חיצונית שאינה תומכת ואף מנסה להזהיר. לכן, חשוב לשים לב כי כל מיומנות הנרכשת בהכשרה היא כזו שנוכל להפעיל ללא קשר לסביבה החיצונית או לתלות בקבוצה.

עובדת העצמה אישית 2: הכשרת המעביר קשורה מהותית לתוצאות

היום, בעידן שבו כל אדם יכול להכריז על עצמו כמאמן אישי או ללמד אימון אישי ללא כל הסמכה מוקדמת, חשוב לשים לב מיהו האדם שמעביר את הידע ואיזה ידע נמצא ברשותו. ברוב המקרים מדובר באדם כריזמטי אשר נותן לנו את התחושה כי הוא יודע בדיוק מה טוב עבורנו. איך נוכל לדעת אם הוא מתאים או לא?

בקורס NLPאנחנו לומדים את השימוש במודל העל. מודל זה ב-NLPמכוון אותנו לשים לב למילים שלא נאמרו במשפט ועל סמך כך לשאול שאלות שמרחיבות את הידע. כדי לעשות זאת, עלינו להקשיב לכל מילה שהוא אומר ולחשוב "איזה עוד מידע יכל להיות במשפט כדי שנבין אותו טוב יותר?" ולאחר מכן, לשאול בהתאם.

עובדת העצמה אישית 3: דחיסות גורמת לאפקט הבועה

אפקט הבועה הוא התופעה הנוצרת כשקבוצת אנשים עוברים תהליך שלם ביחד ללא חשיפה לאנשים הנמצאים מחוץ לקבוצה. בקורסי העצמה אישית יוצרים לעתים קרובות את התופעה בצורה מכוונת כדי ליצור קבוצה עם ערכים זהים השונים לאלה של הסביבה.

בכך נוצר מצב שבו רק האנשים שבתוך הקבוצה מבינים אחד את השני והסביבה החיצונית הופכת להיות כמעין קבוצה לא מפותחת ולא "מוארת" ולכן לעולם לא תבין אותם. בצורה זו, גורמים מעבירי הקורסים הללו למצב שבו אותו אדם חוזר ומשלם שוב ושוב רק כדי להשאר חלק מהקבוצה היחידה שמבינה אותו.

עובדת העצמה אישית 4: עומס רגשי מנטרל החלטות לוגיות

אחת הדרכים שבהם מעבירי קורס NLPהעצמה אישית משתמשים כדי לפתות אנשים לקורסים הוא יצירת תחושת חוסר והפעלת לחץ להצטרפות כדי לפתור את החוסר הזה. לכן, רצוי לשים לב כשנרשמים לסדנת העצמה אישית כי אין מבחני קבלה הכוללים ניתוח אישיותי שעל פיו מומלץ אם להצטרף או לא.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה