שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7616
Like: 59
מאמרים -> ספורט -> חדר כושר
הוסף עכשיו מאמר למדור :
חדר כושר
 

ריצה וריכוז עם מאמן כושר אישי


עורכת
המשתמש טרם עידכן את החתימה שלו.
 
 

 

ריכוז בזמן ריצה - נכתב ע"י מאמן כושר אישי :

ג'ונסון, מגדולי האתלטים בכל הזמנים וגם מאמן מתאר את יכולת הריכוז שלו כהכנה לספרינטים בתחרויות בינלאומיות: למדתי להתנתק מכל המחשבות הלא הכרחיות, על המסלול אני פשוט מתרכז מתרכז רק בממשי – במסלול במירוץ בקו הזינוק, כל הגירויים האחרים לרבות הקהל נעלמים ואני מתייחד עם המסלול ותו לא. ריכוז ספורט וריכוז פסיכולוגי שונות ריכוז ברמת הפניית תשומת לב לאובייקט ספיציפי וריכוז בעשיית משימות שונות במקביל וריכוז בלא לחשוב על כלום כפי שעושים שעושים מדיטציה, כולן דורשות יכולת מנטלית וכולן חשובות לתרגול, ריכוז הוא למעשה הפנייה תודעתית לאובייקט הרצוי ללא סטייה ממנו וללא בלבול.

 

מאמן כושר עוזר לתרגל ללא הסחות דעת, עם מאמן כושר כמו עם מורה פרטי אתה ממוקד ולא מתפזר לכיוונים שונים תוך כדי עשייה. תשמרו על ריכוז תשומת הלב באיבר מסוים במשך זמן, זאת יכולת נרכשת, והיא תורמת לא רק בעולם הכושר הפיזי גם בחיים עצמם וזה חוק שלעולם אנרגייה מוזרמת למקום אליו אתה מפנה את תשומת ליבך.


ככל שספורטאי מקצועי ומיומן יותר הוא נוטה להשתמש ביכולות הריכוז שלו בצורה מהירה מדויקת ויעילה בתגובה. ספורטאי מומחה מפנה קשב לזיהוי שפת הגוף ויציבות של היריב תווי הפנים והמבט, ומכין את עצמו לתגובה בהתאם.

הריכוז והחדות שהוא רוכש מאפשרות זיהוי מהיר יותר וסריקה טובה יותר של השדה שנמצא בטווח ראייתו. בהמשך עם הניסיון הם מפתחים מהירות מחשבתית שגם משקללת את כל אפשרויות הפעולה במצב הנתון ובחירת אסטרטגית הגנה והתקפה, רמת הקשב והריכוז עולה ומתרחבת עם התרגול.


הטכניקות שמובילות לשיפור קשב וריכוז: הצבת יעדים ועמידה בהם, המתאמן הוא השולט בהגעה ליעד, הרף עולה בהדרגתיות, שימוש ברוטינות – כמו בריקוד ברגע שהפעולה לא מבוססת זיכרון והיא מוטמעת, הפעילות היא אינטואיטיבית ומרחב הפעולה שקט, פחות מוח יותר מהבטן, שימוש במילות מפתח (דיבור פנימי) מנטרות מחזקות, תרגול מנטאלי ואימון סימולציה למתחרים. מאמן כושר אישי שומר שהתנאים לשיפור הריכוז של המתאמן ינכחו במהלך האימון.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה