שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> ספורט -> יוגה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
יוגה
 
מסע יוגה למרגלות ההימלאיה  הינו מסע המאפשר חוויה חושית של תרבות, דת ופילוסופיה. במסע כזה יוגה בהימלאיה תתורגל במקומות שונים מסביב להימלאיה ונופיה הקסומים.
המשך קריאה
האם נשים בהריון זקוקות לכיתת יוגה מיוחדת? ובכן- כן ולא! באופן עקרוני טוב שנשים בהריון וכאלה אחרי לידה תמצאנה עם נשים במצבן. נכון, כי אישה בכושר גופני טוב אשר תרגלה יוגה לפני ההריון תוכל להמשיך ולתרגל ב"כיתה רגילה". אך גם במקרה הזה עליה לברר אם המורה בכיתה עברה הכשרה מיוחדת ליוגה לנשים בהריון. רבות מן התנוחות המתורגלות בהאטה יוגה קלסית תוכלנה לשמש גם בתרגול בהריון.ועם זאת, ישנם תרגילים העלולים להזיק . תנוחות הפוכות, למשל, אינן מומלצות (אם כי ישנן אסכולות שלא שוללות אותן). טכניקות נשימה מסוימות,בעיקר אלה הכוללות הפסקות נשימה ארוכות, או כאלה החובצות בבטן. (קפלהבהטי, למשל)- אינן מומלצות! בשיעור ייוגה לנשים בהריון ולאחר לידה  אנו מתמקדות בתרגול רצפת האגן. בהירון הדבר חשוב מאחר והוא מכין את תעלת הלידה  ומגמיש אותה ללידה קלה  יותר. בתקופת ההריון רצפת אגן חזקה תתמוך טוב יותר במשקל הגדל ולוחץ כלפי מטה. לאחר הלידה חשוב להמשיך ולתרגל את רצפת האגן כדי לשקם נזקים, אם נגרמו, מההריון ומהלידה. עוד נעבוד בשיעורי היוגה לנשים בהירון, על יציבה ושיווי משקל. כידוע, הורמונים משחקים תפקיד חשוב באיזון הגוף. אחד ההורמונים רילאקסין מופרש לאורך ההריון על מנת להגמיש את הרצועות התומכות בשרירים ולאפשר גמישות והרחבת האגן כדי לתמוך בעובר. הורמון זה שהוא קריטי בתקופת ההריון  פועל רב מערכתית ולכן ישנה תחושה של אי יציבות ולפעמים אף סחרחורות. גם החלשת השוער בין הקיבה לושט ב"זכות" הרילאקסין היא שמאפשרת מעבר חומצה מהקיבה לושט ולתחושת הצרבת. איזון נפשי הוא לא פחות חשוב בתקופה זו. זו תקופה רבת שינויים המותירה את האישה רגישה (לפעמים לדעת סביבתה, רגישה מידי). חשוב שאישה הרה תעבור את התקופה הנפלאה הזו במינימום מתחים וחרדות. לא פחות חשוב הוא האיזון הנפשי לאחר הלידה. שוב שינוי הורמונלי דרסטי, טיפול בעובר, שעות שינה מועטות, דאגה לעתיד וכו'. יוגה לנשים בהריון נותנת כלים טובים לעבור את התקופה הנפלאה  והבלתי נשכחת הזו.   http://levayoga.weebly.com     
המשך קריאה
יוגה היא פילוסופיית חיים רוחנית המבקשת לאחד את התודעה ואת הגוף באמצעות אימון גופני ורוחני. משמעות המילה יוגה היא איחוד של המילים "יוק" שפירושה להתרכז והמילה "יוג'" שפירושה להתאחד. כלומר, המילה הינה איחוד של שתי מילים וגם המשמעות שלה, בין היתר, היא ליצור איחוד בין התודעה לגוף.
המשך קריאה
1-3 מתוך 3

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה