שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> ספורט -> ספורט ימי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ספורט ימי
 

רישיון שייט - קורס סקיפרים לשייטים מתחילים


גל גול

golaso

 
 

 

 

כל מי שהתנסה בהשטת סירה יוכל להעיד על חוויה עצומה. אם בעבר פעולה זו הייתה שמורה למתי מעט בלבד, כיום יותר ויותר אנשים מתנסים בכך הלכה למעשה – וזאת בדמותה של הרשמה לקורס סקיפרים. הנה כל מה שחשוב לדעת על הקורס ועל יתרונותיו.

המאפיינים העיקריים של קורס סקיפרים

ברמת ההגדרה, קורס סקיפרים הוא קורס שתכליתו הכשרה של אנשים לשמש משיטי ספינות קטנות – יאכטות או ספינות דיג לרוב. בפועל, הקורס מאפשר לקבל את רישיון משיט 30, רישיון שמאפשר לבצע השטה של כלי שייט, מפרשים ומנועיים, באורך של עד 24 מטרים, ובמים הטריטוריאליים של מדינת ישראל בלבד. חשוב להדגיש שמעבר לקורס עצמו, נדרשים מסיימיו לעבור בחינה ייעודית של משרד התחבורה על מנת לקבל את הרישיון.

הגם שתוכנית הלימודים של כל קורס סקיפרים נוטה להיות שונה, אפשר להצביע על מספר נקודות דמיון. ראשית, מבחינת משך הקורס, אפשר לראות שקורס סטנדרטי נמשך כחצי שנה, במתכונת של יום לימודים מרוכז אחד בשבוע – מכאן, שגם אנשים עובדים או לומדים יכולים לקחת בו חלק. תכני הלימוד מגוונים, אך בכל המקרים מושם דגש על שילוב בין ההיבטים התיאורטיים של ההשטה לבין אלה המעשיים. תכנים דוגמת מכונאות ספינות, מטאורולוגיה, קשירת חבלים, ניווט בים או שימוש באמצעי הצלה הם בסיסיים, ועומדים בליבת קורסי הסקיפרים השונים.

על היתרונות שבסיום הקורס

חשוב להדגיש שלא כל מי שמסיים קורס סקיפרים פונה לעסוק במקצוע הלכה למעשה. הגם שזו אפשרות לגיטימית במיוחד (בייחוד בקורסים מתקדים ומקיפים יותר), הבחירה הנפוצה היא לעשות זאת על מנת לפתח תחביב מרתק, בו כל אחד יכול לקחת חלק. אנשים בעלי רישיון להשטה יכולים להשכיר סירה או יאכטה לכל מטרה, ולכל פרק זמן, מה שכולל בתוכו תמיד הנאה רבה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה