שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2259
מאמרים: 7261
Like: 59
מאמרים -> ספורט -> ספורט כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ספורט כללי
 

אופני סינגל ספיד


שחר גזר
 
 

אופניים מהווים את אחת ההמצאות החשובות ביותר באנושות – יש שיגידו החשובה ביותר אחרי המצאת הגלגל (שבאופן טבעי קשור באופן אדוק גם לאופניים). מדובר בתופעה רווחת ביותר המתחילה באופניי הילדים הקטנים ועד לאופניים מורכבים המשמשים את הספורטאים בתחרויות השונות. ראוי לציין שיש אפילו הבדלים מהותיים בין האופניים המשמשים למרוצים הארוכים, כגון טור דה פראנס לבין האופניים המתאימים למרוצי ספרינטים. אך כאשר מדוברים במשתמשים יומיומיים – אופני סינגל ספיד מהווים את הבחירה האוניברסלית.

מהם אופני סינגל ספיד?

המשמעות של הביטוי סינגל ספיד באנגלית הוא "מהירות אחת". כלומר, מדובר באופניים שנוסעים במהירות קבועה, ללא מוט הילוכים כלשהו, אך תוך יכולת שליטה על הנסיעה באמצעות הדיווש, החיכוך עם הכביש, נסיעה עם מהירות הרוח ושאר פרמטרים המשפיעים על יכולת הרכיבה. האופניים האלה מהווים את החלק המשמעותי של השוק כיום, משום שהם מאפשרות לרוכבים חופש פעולה, נסיעה נינוחה מצד אחד, אך גם כזו שגורמת לשרירים לעבוד בדיוק במידה הנדרשת על מנת ליהנות מכל היתרונות – גם חופש התנועה וגם פעילות גופנית מתונה.

ההבדלים בין אופניים שונים

אופני סינגל ספיד הם הסוג הנפוץ ביותר בקרב הרוכבים השונים, כאשר הבחירה הבסיסית העומדת בפני הרוכבים היא בין אופני סינגל ספיד לאופני פיקסי – האופציה השנייה היא לאו דווקא הנוחה ביותר, אך המאתגרת, משום שהיא דורשת דיווש אינסופי, גם כאשר יורדים. מדובר בפתרון מתאים לצרכים ספורטיביים ואתגריים, אך במידה ומחפשים אופניים נוחות לנוע בהן ברחבי העיר, לא להתעייף יותר מדי (במיוחד אם מדובר באמצעי תחבורה להגיע לעבודה) – אופני סינגל ספיד מהווים את הפתרון האופטימלי יותר.

כיצד הופכים אופני סינגל ספיד לאופניים חשמליים?

הקדמה עושה את שלה ועם הזמן כל פריט "מסורתי" זוכה לחידוש ושדרוג המבוססים על היכולות ההולכות ומתרחבות של הטכניקות השונות. כך, גם בתחום האופניים ניתן לראות את המעבר לשלב הבא באמצעות שילוב בין יכולות הדיווש הרגילות לבין התנעה בעזרת מקורות חשמל שונים. כך, אחד מהסוגים שצוברים פופולריות בתחום זה אופני סינגל ספיד המאובזרים במנוע וגלגל מיוחד המאפשר לייצר אנרגיה מתחדשת תוך כדי נסיעה, כך שלמעשה מאגר האנרגיה הרבה יותר נרחב מאשר סוללה שעשויה להתרוקן.  


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה