שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> ספורט -> ספורט כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ספורט כללי
 

אופניים ספורט וכושר


anatamar

:)

 
 

רוצים לקחת את הרכיבה צעד אחד קדימה? עבור רבים אופניים הם רק דרך להגיע לעבודה, או תחביב קטן. אך, למי שרוצה להפוך את האופניים ליותר מכך, יכול להתוודע לעולם הרכיבה מקרוב ולהכיר את סוגי האופניים וטכניקות הרכיבה השונות.

טכניקות וכלים

בגדול, בספורט הרכיבה יש חלוקה ברורה בין רכיבת שטח ורכיבת כביש. רכיבת כביש מתייחסת לרוב לאופני מירוץ תחרותיים. זו רכיבה יותר קשה מבחינה פיזית, שכן יש בה מאמץ רב ותחרותיות מאתגרת. אופני כביש הם בעלי שלדת מתכנת, סיבי פחמן וגלגלים דקים יחסית שמיועדים לרכיבה על הכביש והמדרכות.

הסוג השני של הרכיבה נקרא רכיבת שטח, וזהו הסוג המועדף על מרבית הרוכבים בישראל. אופני שטח מתחלקים למספר קטגוריות – אופניים שמיועדים לרכיבה אתגרית, אופנים תחרותיים ואופניים לרכיבה בשבילים. ישנם הבדלים בין סוגי האופניים הללו, אך לצורך העניין הם לא מאוד משנים כרגע.

 

מה שכן חשוב הוא שתדעו להשתמש באופניים שברשותכם, אחרת אין טעם.

 

לא ביום אחד

 

קחו בחשבון שרכיבת שטח כלל אינה דומה לרכיבה העירונית שאתם מכירים. יש צורך להתחיל לאט ובזהירות, להבין את המגבלות שלכם ולמצוא את האיזון שיהיה לכם נוח. בדיוק כפי שאתם נוהגים ומרגישים בנוח במהירות מסוימת ברכב הפרטי שלכם, כך תרגישו גם עם האופניים שלכם ברגע בו תרגישו שאתם שולטים באופניים ולא הם בכם. תלמדו כיצד להתמודד עם פניות חדות ועם ירידות, עם מכשולים ודרכים שונות, סלולות ולא סלולות.

 

 לשמור על הבטיחות

 

חשוב מאוד להקפיד גם על ציוד הגנה הכולל קסדה ומגינים שידאגו שהנפילות הראשונות שלכם יהיו רכות במיוחד. בתנאי שטח, נפילה עלולה להדרדר לתאונה לא נעימה כלל, וחשוב להגן כמה שאפשר על הגוף הרך! אז סעו בזהירות!


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה