שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2477
מאמרים: 7531
Like: 59
מאמרים -> ספורט -> ספורט כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ספורט כללי
 

הרכיבה המקצועית - כבר לא כ"כ סודית


המשתמש טרם עידכן את החתימה שלו.
 
 

העולם הלא כל-כך סודי של רכיבת האופניים המקצועית

מעבר לתל אופן, וכמה רמות מעל האופניים החשמליות, ישנו תחום שלם של רכיבה מקצועית. לא מדובר, על אף השם המתעתע, בהכרח באתלטים או בפעלולנים, אלא באנשים שעוסקים ברכיבה כתחביב. הם לוקחים את התחביב הזה צעד נוסף, ומשקיעים בו שעות של רכיבה וגם לא מעט כסף בציוד הדרוש לשם כך.

הרכיבה המקצועית מתחלקת לתחומים הבאים:

רכיבת כביש – זו רכיבה תחרותית לרוב ומתאפיינת ברכיבה על משטח חלק, קרי כביש, בעזרת אופניים קלות ביותר עם גלגלים צרים. רכיבת כביש נהוגה גם בישראל, אם כי יותר מקובלת באירופה, שם יש התייחסות נכונה יותר לרוכבים בשוליים.

רכיבת שטח - אופני שטח, או בשמם האחר, אופני הרים, הם למעשה אופניים שיכולים לתמרן גם במסלולים אתגריים יותר ולהתמודד עם עליות, ירידות, סלעים, צמחייה, מדבר ולמעשה כל אתגר.

רכיבת טריאתלון – ענף הטריאתלון מורכב מ-3 שלבים, הריצה, השחייה ולבסוף הרכיבה. מתחרים בענף הטריאתלון יכולים להיות מקצוענים, אך גם הם, יכולים לעסוק בתחום בתור תחביב. יש אופניים ייעודיות לטריאתלון, אך גם אופני כביש עושים עבודה מצוינת.

רכיבת שטח לילדים – לא מדובר בתחום רכיבה נפרד, אך בהחלט בשנים האחרונות גואה הפופולאריות של אופני שטח לילדים. לצד הורים שמשקיעים באופניים חשמליות, יש גם הורים שבוחרים לחנך את ילדיהם לנוע בכוח השריר ולתרגל פעילות גופנית ואתגרית. יש כיום בישראל מספר אופני שטח שמתאימים לילדים והם נעים בטווח רחב של מחירים.

בקיצור, לא חסרים אופניים בתל אביב, אבל אם אתם מעוניינים בשדרוג האופניים הפשוטות וברכיבה על מסלולים מאתגרים יותר, אז זה הזמן לנסות רכיבה אתגרית. עם קצת אימון, עם הציוד הנכון ועם קבוצת רכיבה איכותית, גם אתם תתמכרו לספורט המדהים הזה...


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה