שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2536
מאמרים: 7568
Like: 59
מאמרים -> ספורט -> ספורט כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ספורט כללי
 

התמודדות עם גירויים


קופצים
 
 

תשומת לב לגוף ולחושים שלנו מעניקה חוויה של הרגע הנוכחי. הצפה של גירויים היא אחד המאפיינים הבולטים של הסביבה בה גדלים היום הילדים.

אצל הילדים, ובמיוחד אצל ילדים עם רגישות יתר וקשיי וויסות חושי ורגשי, גירוי יתר עלול לפגום ביכולות הריכוז והקשב שלהם. הגוף שלנו מספר לנו המון על עצמנו. גופנו קולט הכל מצביע על סימנים באמצעות סימנים כגון, גב תפוס, כתפיים תפוסות, כאבי גב, דפיקות לב מואצות, פרפים בבטן ועוד.  אף על פי שאנו מודעים לסימנים הללו איננו תמיד פועלים או נותנים מענה וממשיכים הלאה. אני עייף? אשתה קפה ואמשיך, כואב לי הגב? לא נורא אמשיך לעבוד, אנו ממשיכים במרוץ של החיים במטרה לרצות, "להצליח", כתוצאה מכך כפתרון אנו אוכלים בצורה לא מבוקרת או צורה לא מסודרת (מול המחשב לדוגמא) מוצאים כעסים על אחרים.  הגוף שלנו על פי רוב מקשיב לנו, אנחנו רוצים לאכול הגוף שלנו יקח אותנו למקרר, אנחנו רוצים לשחק במחשב, הגוף שלנו יבצע זאת. אנו מלמדים את הילדים שהגוף לא רק מבצע את מה שאנחנו מבקשים ממנו, אל מתקשר איתנו באמצעות סימנים כפי שציינו למעלה. 

אחר שנו ערים לסימנים הללו, אנו יכולים לבחור מה אנו מעונייים לעשות. נסו תרגל יחד עם הבן/בת שלכם.

שכבו על הגבתנשמו עמוק והרגישו מה הגוף שלכם מסמן לכם? האם אתם חסרי מנוחה? האם אתם מרגישים רגועים? האם משהו מטריד אתכם?אולי כואב לכם הגב?

הקשבה לגוף מלמדת אותנו על גבולות הגוף, ועל המסרים שהוא רוצה להעביר לנו.

מה שיפה בתרגיל זה שאין לו הגבלה של זמן. מתי מפסקים? מי שהילד ירגיש שנמאס לו. התמידו בתרגיל ונסו להמשיך את התרגיל כמה שיותר זמן מפעם לפעם.באמצעות תרגיל זה אנו מודעים יותר לגוף, לעולמנו הפנימי וכמובן שהתרגיל מפתח את יכולת הריכוז.

 

תרגילים נוספים

 

תומר קמיל הוא מאמן ספורט טיפולי

https://www.tomerkamil.com/

 

 

 

 

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה