שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2225
מאמרים: 7183
Like: 59
מאמרים -> ספורט -> ספורט כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ספורט כללי
 

התפתחות הטכנולוגיה


cohen arik

כהן אריק

 
 

 

* מאופניים לאופניים חשמליים – האופניים הם כלי תחבורה בעל שני גלגלים, שניתן להניעו על ידי סיבוב הדוושות המורכבות בו. האופניים הומצאו בשנת 1818 על ידי קארל פון דרייס, ונודעו כ'אופני דחיפה'. במהלך השנים נוספו לאופניים המקוריים חלקים שונים, כמו דוושות והילוכים. עם הזמן נוספו לאופניים מספר שימושים, ובנוסף להיותם כלי רכב תעבורתי, נעשה בהם שימוש גם בתחרויות מרוץ כפריט הווי ופנאי. בשנת 1900 המציא הייברט האנסל את האופניים החשמליים. מדובר באופניים המונעים על ידי סוללה חשמלית המורכבת בהם. ניתן לדווש באופניים חשמליים כאופניים רגילים, אך ישנה האפשרות להפעיל את המנוע ולהגיע למהירות של עד 25 קמ"ש. מאז ועד ימינו עברו סוגי האופניים תהפוכות רבות, ואילו כיום הן האופניים הרגילים והן אופניים חשמליות משודרגים ומשוכללים בלי כל השוואה למה שהיו עשרות ומאות שנים לפני כן.

* מרשמקול לנגן – הרשמקול הוא מכשיר המקליט ומשמיע פסי קול. בשנות השבעים של המאה האחרונה נעשה השימוש בו לפופולרי במיוחד. ההקלטות היו נשמרות על גבי סרטי הקלטה שהועברו לקלטות ולתקליטים. בשנים האחרונות הופסק כמעט לחלוטין השימוש ברשמקול, עם כניסתם של האמצעים הדיגיטליים לתמונה. הנגן והמחשב עושים את המלאכה ביתר קלות וביתר פשטוץ, ומחליפים את הרשמקול בהצלחה.

* ממכונת כביסה מכנית לאוטומטית – בסוף המאה ה-18 הומצאו מכונות הכביסה הראשונות בהן היה תוף שהיה צורך לסובב אותו. עם השנים, בתחילת המאה ה-20, התחילו להיכנס לשוק מכונות הכביסה הביתיות שפעלו על חשמל, ובמרוצת השנים הן הפכו לאוטומטיות. כיום, מכונת כביסה היא מוצר חשמלי בסיסי הקיים בכל בית, והיא ממשיכה להשתדרג ולהשתכלל.

 

לסיכום, התפתחות הטכנולוגיה משפיעה באופן משמעותי על המוצרים שברשותנו. עם הזמן נרשמות התפתחויות שונות והמצאות מגוונות, המנסות להקל על החיים בעידן החדש במידת האפשר. נקל לשער כי במרוצת השנים הבאות תמשיך התופעה ותגדל ותשפר את הרווחה האנושית.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה