שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> ספורט -> ספורט כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ספורט כללי
 

חץ וקשת - סיפורו של כלי מלחמה שהפך לכלי ספורט


ez100

אתר ללימודי ראיית חשבון באינטרט

 
 

 

 

כל אחד מאיתנו מכיר את אחד מכלי הנשק הקדומים ביותר של האנושות , חץ וקשת. מדובר על כלי נשק שכבר קיים על פי הערכות כבר אלפי שנים כאשר השתמשו בו בשנת 12,000 לפני הספירה אי שם באפריקה.

עם השנים, חץ וקשת הפך להיות כלי הנשק המרכזי בזירות הלחימה בכל העולם ואין מצביאים מפורסמים בהיסטוריה של ראו את החשיבות שבשימוש בלי נשק זה. קרבות שלמים מפורסמים הוכרעו בזכות כלי הנשק זה.

 

תחשבו על המיתוסים הגדולים שפותחו סביב חץ וקשת כדוגמא ניתן לקחת כמובן את רובין הוד, נסיך הגנבים, שכלי הנשק אהוב עליו היה חץ וקשת. גם סביב האינדיאנים כמובן בנו את המיתוס סביב כלי הנשק הזה, אולם בסופו של דבר הם הוכרעו בידי הטכנולוגיה המתקדמת של המתיישבים הלבנים.

מי שמעט מכיר את ההיסטוריה של כלי הנשק, יודע כי מדובר על עולם ומלואו וכי במשך השנים לדוגמא פותחו מספר רב של סוגי קשתות בין אם מדובר על קשת מורכבת, קשת ארוכה, קשת קצרה וכמובן רובה קשת.

כיום חץ וקשת הוא כבר לא כלי נשק אלא משמש בעיקר לתחרויות ספורט. בכל אולימפיאדה יש כמובן כמה מקצים של חץ וקשת בין אם מדובר על גברים או על נשים.

בארץ תוכלו למצוא מספר מועדוני קשתות בהם פעילים אנשים מכל הגילאים לרבות ילדים ומבוגרים. חלקם משתתפים בתחרויות פנימיות בשביל ההנאה כמובן בעוד יש כאלו שהם ממש מקצוענים ומשתתפים בתחרויות ארציות ובין לאומיות.

עד כה לצערנו אף ישראלי לא הגיע להישגים משמעותיים בתחום ספורט זה, אולם מי יודע, אולי בעתיד כן.

אין ספק כי מדובר על תחום ספורט מעניין בו דרוש מהמתחרה ריכוז, גמישות ידיים , וחלוקת קשב. מי שרוצה לנסות ולשפר את כל התכונות הללו, יכול להצטרף למועדון קשתות, אבל רק בשביל הכיף.

 

כיום ניתן להתאמן בירי חץ וקשת גם במסגרת ימי כיף שנערכים לחברות. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה