שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> ספורט -> ספורט כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ספורט כללי
 

משחקי כדורגל לילדים


טל ביטון
 
 

משחק כדורגל לילדים הוא תחביב מאוד נפוץ, למורת רוחן של האמהות. עם זאת, למשחק ישנם יתרונות רבים שיכולים להועיל לילדים, ולכן יש לקחת אותם בחשבון לפני ששוקלים לאשר או לסרב לילד לעסוק בכדורגל באופן קבוע.

התועלות במשחקי כדורגל

משחקי כדורגל לילדים בראש ובראשונה מאפשרים לשחקני הנבחרת להתגבש. תאמינו או לא, זה משפר את היכולות החברתיות של הילדים ומקל עליהם להתחבר ולתקשר. משחקי כדורגל לילדים יוצרים סולידריות שקשה לבטא במילים בין חברי הנבחרת וכן תחרותיות בריאה עם הנבחרת היריבה.

כמובן שיש לחנך את הילדים לסובלנות ולדרך ארץ, כך שהיריבות הזו לא תהפוך לכדי כוח הרסני, אך כל עוד נשמרות המידות הטובות, הרי שהתחרותיות יכולה לדרבן את הילדים להצליח ולהתקדם, ולכן אין בכך שום דבר שלילי.

תורם לפעילות הגופנית

כמובן שמיותר לציין עד כמה משחקי כדורגל לילדים תורמים לבריאותם הפיזית. הילדים שבדרך כלל יושבים רק מול המחשב פתאום מתבקשים להזיז את הגוף, לרוץ ולשחק, מה שבאופן וודאי משפר את הכושר הגופני שלהם לאין שיעור . בנוסף, משחקי כדורגל לילדים משפרים את קורדינציית היד והרגל ואת יכולת האסטרטגיה. מי אמר שכדורגל הוא לא משחק לאנשים אינטליגנטיים? הוא יכול לשפר באופן משמעותי את יכולות החשיבה של הילדים.

התכוננו מראש

משחקי כדורגל לילדים דורשים לא מעט הכנה מראש. ברמה הכלכלית, הרי שתצטרכו לרכוש עבור הילדים נעלי קט רגל ואולי גם לשקול לרשום אותם לחוג מקצועי במידה וזה משהו שמעניין אותם. ברמה הנפשית, תצטרכו להכין את הילדים למשחק, להסביר להם שאין צורך לקחת את המשחק יותר מדי ברצינות אלא זה רק כיף, ואסור בשום פנים ואופן לנהוג באלימות.

גם אתם כהורים תצטרכו להכין את עצמכם לקראת משחקי הכדורגל, שכן הילד שלכם עשוי לא פעם לחזור הביתה חבול או מלא בסימנים, ואילו אתם תצטרכו לקבל את העובדה שזו מנת המשחק וזה חלק מהחיים. זה עשוי להיות לא פשוט עבור חלק מההורים, אך אסור שזה ימנע מהילד את ההנאה שלו.

ומה לגבי משחקי מחשב?

משחקי כדורגל לא מוכרחים להתבצע במציאות כדי להסב הנאה, אלא גם יכולים להתבצע וירטואלית, באמצעות ה-WIIאו אפילו מסך המחשב. באינטרנט אפשר למצוא אינספור משחקי אונליין ומשחקים להורדה שכל עיקרם הוא כדורגל.

אז נכון, משחקי כדורגל לילדים שמקורם במחשב לא בדיוק תורמים לכושר הגופני, אבל הם יכולים להסב שעות של הנאה עבור הילד ואפילו לשפר את יכולות האסטרטגיה והחשיבה שלו. כשאנחנו מדברים על 'שעות של הנאה', יש לקחת את זה בעירבון מוגבל ובפועל חשוב לדעת להקציב לילד זמן מסוים שבו יוכל לשחק במחשב. ישיבה מרובה מול המחשב יכולה להיות מנוונת, ולכן הכול טוב במידה. אם תאפשרו לילד לשחק שעה ביום כדורגל במחשב ושעה ביום כדורגל עם חבריו, הרי שהתועלת שתצמח מכך תהיה רבה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה