שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7295
Like: 59
מאמרים -> ספורט -> ספורט כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ספורט כללי
 

סיורים במוזיאונים על קלנועית או באופניים חשמליות


יולי גולד

יולי גולד

 
 

כל מוזיאון בנה שירותים נגישים עבור המבקרים בעלי מוגבלות בניידות. כאשר מתכננים סיור על קלנועית או למשל על אופניים חשמליות במוזיאון, מומלץ לערוך בירור מקדים. יש לבדוק את הגישה מהחנייה למוזיאון, ואת רמת הנגישות של המוזיאון. לעיתים, מומלץ לתאם מראש עם המוזיאון הגעה, כדי שישמרו את מקומות חניית הנכים.

אולמות תצוגה רחבי ידיים:

עיקר הבילוי במוזיאונים הסגורים, הוא הביקור באולמות התצוגה. באולמות אלו, ניתן לראות מוצגים נדירים ויקרים. לפעמים הקומה תהיה דו מפלסית, אך יהיה מעבר נגיש בין המפלסים באמצעות רמפה. מוזיאון נגיש לבעלי מוגבלות בתנועה, מתאפיין בכך שאולמות התצוגה רחבים במיוחד, ומאפשרים נסיעה בקלות בתוכם על קלנועית. מוזיאונים רבים, מחלקים אוזניות בהם ניתן לשמוע הסבר על המוצגים באולמות.

מעליות נגישות במוזיאונים:

במוזיאונים נגישים, המעליות רחבות, ומאפשרות כניסה של קלנועית. בדרך כלל, לא יהיו מדרגות בין המעלית, לבין אולם התצוגה. בדרך כלל, תהיה בכניסה למוזיאון מפת התמצאות. באמצעות המפה, יוכלו הקוראים לדעת אילו תצוגות נמצאים באולמות השונים. החלק מהמוזיאונים, יהיו חלק מהלחצנים במוזיאון בכתב ברייל. בכל קומה, ישמע פס קול המציין לאיזו קומה הגיעה המעלית.

קופות נגישות במוזיאונים:

חלק מתהליך הנגשה של המוזיאונים, הוא יצירת קופות נמוכות יותר מהגובה הרגיל. כאשר גובה הקופה נמוך, יכול היושב על הקופה להתקדם אל הקופה באמצעות קלנועית, ובקלות לשלם לקופאית ולרכוש כרטיס כניסה. בחלק מהמוזיאונים, תותקן בקופה לולאה עבור כבדי שמיעה.

והעיקר- שיהיה סיור מהנה:

כמות המוזיאונים הנגישים בארץ, הינה גדולה ומגוונת. חלק מהמוזיאונים שוכנים במבנה סגור, וחלק מהמוזיאונים שוכנים בשטח הפתוח. ישנם מוזיאונים בתחומים שונים ונושאים שונים. החל ממוזיאונים לתרבות האסלם, ועד מוזיאונים לאומנות כללית. בכל מוזיאון ניתן להצטרף לסיורים מודרכים. באתר נגישות ישראל, יש רשימה של מוזיאונים נגישים. מומלץ לעיין היטב באתר זה כאשר מתכננים את הסיור במוזיאון. מידע על היקף הנגישות במוזיאון, יסייע לכם בתכנון בילוי נעים ומעניין במוזיאון.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה