שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2545
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> ספורט -> ספורט כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ספורט כללי
 

קרב מגע ולימוד עצמי


לי באומן

לי באומן , אשת המילה הכתובה, ליברלית , אוהבת לכתוב על סוגיות מגדריות ו אביזרי מין .

 
 

 

קרב מגע היא טכניקה להגנה עצמית. אין המדובר באומנות לחימה כלשהי, אלא בצורה הכי פשוטה וברורה- כלים ומיומנויות המוקנים לאדם על מנת שידע להגן על עצמו במקרה של תקיפה. בקרב מגע כל תנועה היא לגיטימית כל עוד היא עונה לעקרון של פרסמוניות (חסכנות). האדם שיודע להגן על עצמו הוא אדם שלא משתמש במשאבי אנרגיה רבים, אלא מפעיל בדיוק את הפעולה הנכונה בזמן הנכון.

על מנת להיות מסוגל להפעיל את טקטיקת ההגנה הנכונה כל אדם שלומד קרב מגע צריך קודם כל ללמוד את עצמו. מה הכי קל לו? מהי התנועה שמשרתת אותו בצורה הטובה ביותר? באילו חלקים בגוף הוא גמיש יותר? איך הוא יכול להיחלץ מתנוחות מסויימות בצורה האידיאלית עבורו? במילים אחרות: על מנת להפיק את המקסימום הניתן מ קורס קרב מגע המתאמן צריך להיות קודם כל קשוב לעצמו ולגוף שלו.

מדריך קרב מגע טוב הוא המדריך שמעודד את מתאמניו לחקירה עצמית גופנית. יש בכך ערך חשוב מאוד, מאחר ולא כל תנועה שמודגמת מתאימה לכל אחד. נכון שיש תנועות שהן סטנדרטיות והן מסייעות למצוא נקודות חולשה בגוף היריב. כמו למשל: לתת מכה במפשעה, להכניס אצבעות לעיניים של היריב וכו'. עם זאת, אדם צריך להיות מודע ליתרונות ולחסרונות שלו. אדם נמוך ינצל את כישוריו באופן אחר מאדם גבוה.

זאת הסיבה שלימוד קרב מגע, מעבר לשליטה בתנועות אסטרטגיות, הוא קודם כל לימוד עצמי. האדם לומד על עצמו מהם היתרונות ומהם החסרונות שלו. ההתוודעות לחסרונות היא מאוד מעצימה, ודווקא לא משאירה את האדם בחסרון שלו, מאחר והוא יכול למצוא פתרונות יצירתיים לעמדה ממנה הוא מגיע מתוך מודעות והבנה.

לימוד קרב מגע יכול להיות מאוד מעצים, ובמיוחד אם הוא מלווה בתהליך התפתחות אישי.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה