שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> ספורט -> פילאטיס
הוסף עכשיו מאמר למדור :
פילאטיס
 

ג'וזף פילאטיס שהפך את העולם


מיכל ז

מיכל ז

 
 

לפני הרבה שנים המציא ג'וזף פילאטיס שיטה שעוזרת להשיג שליטה בגוף. אומנם הוא לא חשב על מכוני כושר וחוגים בכל פינה אך הידע שהוא רכש באנטומיה שהביא להמצאה שלו הפך את כל העולם והאימון הפך לתופעה אהודה. פילאטיס אינו מתאים רק לפצועי מלחמה כמו בעבר וכיום הוא מתאים גם לרקדנים וספורטאים שחוו פציעה ולאנשים שפשוט רוצים להיראות במיטבו.

אימון פילאטיסכולל כמה עקרונות בסיסיים, והם: ריכוז ושליטה, דיו, נשימה, עבודה ממרכז הגוף וזרימה. זהו אימון שניתן לעשות עם מכשירים או על מזרן והוא נסייע לחזק ולייצב את הגוף. במהלך אימון פילאטיס שמים דגש על הנשימה ועל השליטה בשרירי הגוף יחד עם דיוק מרבי בכל אחד מהתרגילים. באימון זה אין תנועות חדות או מהירות מדי ואין התייחסות לכמות אלא לאיכות.

בבסיס אימון פילאטיס יש פילוסופיה אחת ברורה, והיא: המוח שולט בגוף. האימון נועד לעזור לגוף האדם לבצע פעולות יומיומיות כך שהשחיקה של הגוף תהיה מינימלית ביותר.

באימון פילאטיס מכשיריםמשתמשים בגומייה, כדור גדול, משקולות יד, כדור קטן, טבעת פילאטיס וגליל.

פילאטיס מכשירים הוא טוב כיוון שהוא מסייע למתעמל לעשות את התרגילים בצורה הנכונה והמכשירים מוסיפים התנגדות לגוף שמכריחה הפעלה של שרירי הליבה.

פילאטיס מיועד לכל אחד, מכל מין וגיל ולא משנה מה רמת הבריאות. נשים אוהבות את האימון בעיקר מפני שהוא מונע צניחת רחם ובריחה של שתן. פילאטיס מכשירים הוא הטוב ביותר לאנשים שעוד לא השיגו את השליטה המוחלטת בשרירי הגוף ועם המכשירים הם מבצעים את התרגילים בצורה הטובה ביותר.

היות ופילאטיס לא שורף קלוריות אלא רק מחטב את הגוף, צריך לשלב איתו אימונים אירוביים. לשם כך, אם לא יודעים איזה אימונים כדאי לשלב, אפשר לקחת מאמן כושר פרטישיעזור בכל החלטה וכל צעד.

מאמן כושר פרטי יבנה תוכנית אימונים מותאמת למתעמל בהתאם לרמה שלו ולתוצאות שהוא מעוניין בהן. מאמן כושר פרטי יכול גם לייעץ בקשר לתזונה המתאימה למתעמל שתעזור להגיע לתוצאות טובות ומהירות יותר. האימון יחד עם המאמן ישים סוף לתירוצים השונים והוא יעלה את המשמעת והמוטיבציה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה