שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2455
מאמרים: 7495
Like: 59
מאמרים -> ספורט -> פלדנקרייז
הוסף עכשיו מאמר למדור :
פלדנקרייז
 

טיפת תנועה בחכמה


תמר וייל
 
 

טיפת תנועה בחכמה מצילה את הגוף בעזרת התמדה
אנחנו אומרים "אין לי ארץ אחרת" ואני אומרת – אין לי גוף אחר. הגוף שלנו הוא שמוליך אותנו לאן שנרצה, הוא המרכבה שעליה אנחנו נוסעים כל חיינו.

חלון הראוה של הגברים
הרבה גברים שרואים במכוניתם סוג של חלון ראווה, לוקחים את רכבם למוסך ו"מטפלים" בה. המכונית זוכה ל"טיפול עשרת אלפים" ל"שימון וגירוז" לניקיון עם או בלי ואקס, לשידרוגים שונים, ל"טאסות", לגלגלי מגנזיום... הרשימה ארוכה מלהכיל. עלי זה עושה רושם כאילו הם מטפלים במכונית במקום בעצמם......
כמו המכונית גם גופנו זקוק ל"טיפול": כי גם הגוף הנושא אותנו יודע להפסיק ל"התנהג יפה". כשזה קורה, אנחנו מרגישים נבגדים, חסרי אונים, אולי אפילו נטושים. אנחנו כמובן שוכחים שעד אותו אירוע הגוף היה כלי השרת שלנו, ועשה כל מה שאוותה נפשנו.

מי אנחנו ומה בתוכנו?
גוף ונפש אחד הם. כשהגוף לא מצליח לעמוד בדרישות של הנפש השוכנת בו, או כשהגוף אינו מקבל "מה שמגיע לו", או כשיש חוסר התאמה בין הציפיות שלנו מעצמנו, הציפיות שלנו מהסביבה שלנו או אם נכשלנו בעשייה חשובה עבורנו – גם לגוף יש את הדרך לבטא את המצוקה שבה אנחנו נמצאים.
רבות נכתב על הביטוי שהנפש מבטאת דרך הגוף. מעט נכתב על הדרך שבה הגוף מבטא את הצורך הנפשי לשלימות, הצורך הנפשי לאיזון ולהרמוניה.

אונס או הו.. נס?
גם לגוף סיבות משלו להתעורר ולא לתפקד. למשל: על ידי חוסר תנועה אנחנו אונסים את הגוף להתנהגות שאינה טבעית עבורו. הגוף האנושי, שמבנהו נוצר להתנועעות במרחב, אינו מסוגל להישאר נטוע במקום אחד לאורך זמן. חוסר תנועה יוצר קבעון של חומרים בתוך השרירים והשלד. אם נשארים חסרי תנועה הרבה זמן הגוף מתנוון.

טיפת תנועה בחכמה – אם אין לנו הרבה זמן להקדיש לגוף, חשוב לנהוג בחוכמה. שיטת פלדנקרייז בחיפה או מפגשי יוגה בחיפה נותנים לך בדיוק את זה. שעה או שעתיים שבועיות עשויות לשנות מהקצה אל הקצה את ההתנהלות הגופנית במהלך היומיום. אלו כלים שאינם דורשים זמן רב, אך ההתמדה
בהם יוצרת הרמוניה ואיזון שבעזרתם הגוף מתרונן ואנחנו יכולים להמשיך לעשות כל מה שאנחנו חפצים.

על הכותבת: תמר וייל, מציעה פתרונות פשוטים לקבלת חיי יומיום פעילים ומועילים, בעזרת שיטת פלדנקרייז בחיפה ושיעורי יוגה בחיפה, מנהלת סטודיו זמן תנועה, מוריה 72 חיפה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה