שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2475
מאמרים: 7519
Like: 59
מאמרים -> עבודה -> יחסי עובד מעביד
הוסף עכשיו מאמר למדור :
יחסי עובד מעביד
 

האם צריך לפטר עובד במייל או בסגירת מחשב


דורון עמית

דורון עמית, יועץ עסקי,יועץ עסקי לעסקים קטנים,יועץ עסקי לעסקים במשבר, יועץ שיווק, מלווה ומגביר מכירות 

 
 

מה משקף את המציאות?

החיים זה סרט או הסרט זה החיים!

כך הבנו והסתכלנו על כיצד מפטרים עובדים בארצות הברית של שנות הייטק בו מגיע העובד לשולחנו, מנסה להדליק את המחשב אבל במקום החלון הרגיל שהעובד רגיל אליו, מודפסת במדפסת מכתב פיטורין לאלתר! הווה אומר מלא את הארגז שהכנו לך וצא עם הדברים האישיים שלך בתוך הארגז אל הרחוב! וכך רואים את העובד המפוטר הולך ברחובות ניו-יורק עם הארגז, מבואס, עצוב, נעלב, וכול מה שבפנים.

 

כן זה קורה גם בישראל, אומנם לא בכזאת דרמטיות אותו התסריטאי והבמאי מדגישים אבל זה קורה גם כאן, והשאלה המתבקשת בפרט כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי היא האם גישה זאת נכונה, האם לגישה כזאת לא יוצא שם רע עד רע מאד בקרב האוכלוסייה העובדת באותו מקום או אפילו האוכלוסייה הצרכנית הרוכשת מאותו מקום ולא משנה הגודל של החברה או במה היא עוסקת, אם סיפור משפיל כזה יתפרסם ברשתות החברתיות סביר להניח מה תהיה התוצאה או ההשפעה על שאר העובדים.

 

הזמנים השתנו, ואני כ יועץ עסקי יכול לספר לכם שהאנושיות הולכת וגוברת על המכונה, על המסגרת, על הקור העז השורר בחברות הגדולות או אלו אשר ההנהלה והעובדים מקושרים באמצעות מיילים, ומיילים בלבד! פה ושם עושים ימי גיבוש, הולכים לצנוח, נוסעים למדבר, עושים הפנינג בישול, ומה לא בכדי לגבש אך למחרת חוזרים לאותו מקרר בדמות חברה המסוגלת לפטר את עובדיה באמצעות המחשב (נכון שהיום נדרש שימוע ויכול להיות שבעיה זאת הולכת ונפתרת, אבל עדיין היא קיימת במחוזותינו)

 

כמי שמלווה עסקים ומעניק ליווי עסקי לא פעם אני מחבר בין העובד לחברה או העובד לעסק ומסביר לו כי "עובד" זה לא מכונה! עובד טוב הוא חלק אינטגרלי ממקום העבודה "ושלא יגידו לי את המשפט שהחברה זה כמו משפחה!!! שטויות מהולות במיץ עגבניות! משפחה לחוד ועובד לחוד וכול מי שחושב אחרת עדיין לא התנסה בדבר האמתי

 

לדעתי עדיין לא נוסה בישראל הרעיון של כאשר מפטרים עובד "לא צריך להיות ברוגז" אפשר לתת לעובד ימי הסתגלות לעזיבה (אלה נמצאים באותם ימי ההודעה המוקדמת) בזמן זה אפשר לעזור לעובד למצוא מקום עבודה חלופי (לא תמיד מפוטר עובד בגלל חוסר שביעות מקצועית, לפעמים זה בגלל חוסר הסתגלות לחברה, או אין התאמה בין המעביד או המנהל הישיר לבין העובד, ולפעמים זה סתם יכולים להיות קיצוצים בחברה המפטרת.

 

עלינו לזכור כי עם בני אדם,  מעבידים או מעסיקים או מנהלים עוסקים, וככאלה הגישה חייבת להיות אנושית


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה