שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> עבודה -> יחסי עובד מעביד
הוסף עכשיו מאמר למדור :
יחסי עובד מעביד
 

חשיבות הערכת עובדים למקסום ביצועי הארגון


שי אביב

שלום לכולם

 
 

 

בחינת עובדים חשובה לתפקוד הארגון בלא מעט מישורים, שכל אחד מהם משפיע על ביצועיו בטווח הקצר (נתוני רווח שנתיים) והרחוק – לקראת צמיחה והתפתחות עתידית. התאמת שיטת ההערכה לצרכי החברה ונקודת הזמן הספציפית חשובה כדי להבטיח דיוק וקבלת נתונים בעלי ערך אמיתי, שמהם יהיה ניתן לנסח מהלכי שינוי ארגוניים.

משוב 360 הוא אחד מכלי ההערכה המתקדמים והנפוצים היום בעולם והוא מצדיק את המוניטין שלו בזכות נתוני האיכות שניתן להפיק ממנו.

 

מתי נזדקק להערכת עובדים?

ברוב החברות, מקובל לבצע הערכת עובדים אחת לשנה או חצי שנה, לצורך קביעת תגמולים תקופתיים על בסיס איכות העבודה. מערך התגמולים מאפשר לעודד מצוינות וגם לדייק בהגדרת הפרמטרים שההנהלה רוצה לחזק, כמו תרומה להכנסות או לקיחת יוזמה.

מהעבר השני, תגמולים נמוכים הם תגובה לביצועים חלשים וטעוני שיפור. בדרך זו חברות שמתנהלות בענפים תחרותיים ושיכולות להרשות לעצמן, דואגות לשימור כוח אדם איכותי. הדיוק בהליך ההערכה הוא קריטי. הערכה לא מדויקת, כמו כזו שמבוססת על התרשמות כללית של מנהל בכיר שלא מכיר את הפרטים הקטנים יכולה להזיק יותר מאשר להועיל – לתסכל עובדים טובים שלא זכו להערכה לה הם ראויים ולתגמל עובדים בינוניים במקומם.

הערכת תפקודו של עובד יכולה לסייע בהגדרת יעדי עבודה מדויקים לכל עובד ולכל מחלקה, בהתאם להישגים בתקופה שחלפה. כך יוכל כל אחד בחברה לדעת מה מצופה ממנו ולעבוד אל מול יעדים ברורים.

במקביל, להערכות עובדים תועלת גדולה למערך משאבי האנוש של חברה ומערך ההדרכה. ההערכות מאפשרות לגזור תובנות מהצלחה או אי הצלחה בגיוס עובדים או בהליך ההכשרה. חשיבות רבה יש גם להבנות על יחסי האנוש והאינטראקציות ההדדיות בין עובדים או בין הדרג הבכיר לזוטר, שעל בסיסן ניתן להחליט על פעולות לשיפור האלים ויחסי העבודה בחברה.

 

משוב 360 ככלי הערכה

משוב שלוש מאות שישים הוא כלי הערכת עובדים שזוכה לפופולאריות רבה בעשור האחרון בזכות איכות וגיוון הנתונים שהוא מעניק.

המשוב מרכז מספר הערכות של ממונים, קולגות, לקוחות, או עובדים כפופים ונותן תמונה מלאה יותר של ביצועי העובד – האינטראקציות שבהן הוא מצטיין ואלה הדורשות שיפור.

כוחו של משוב זה הוא ברמת הדיוק שהוא נותן, שמאפשר להעריך ולתגמל נכון אך גם לתת לעובד הנחיות ממוקדות לשיפור לקראת ההערכה הבאה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה