שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> עבודה -> יחסי עובד מעביד
הוסף עכשיו מאמר למדור :
יחסי עובד מעביד
 

מיהו העובד האולטימטיבי בעסק שלכם


דורון עמית

דורון עמית, יועץ עסקי,יועץ עסקי לעסקים קטנים,יועץ עסקי לעסקים במשבר, יועץ שיווק, מלווה ומגביר מכירות 

 
 

 

יש שתי תובנות עיקריות שבעלי עסקים, או מנכלים של חברות, עסקים קטנים וגם עסקים גדולים חייבים לקחת בחשבון.

האחד: לקרוא לעסק או לחברה על שם הילדים!

השני : להעסיק ילדים או בני משפחה אחרים רק בגלל שהם הילדים ומקורבים!

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי אני לא פוסל חס וחלילה לקרוא לעסק בשם של ילד כול עוד השם משקף את פעילות העסק! לדוגמא! סלון ליופי יכול להיקרא על שם של בת כול עוד השם שלה מקשר בין השירות לשם או לדטונציה של השם. אבל לקרוא לבית קפה "קפה דור" על שם הבן שקוראים לו דור זה קצת אחרת. כול מוצר או שירות חייב שהשם שלו יהיה קשור לסוג הפעילות.

כ יועץ עסקי אני אומר זאת גם בנושא העסקת בנים או הורים או כול עובד אחר אשר נכנס לעסק לעבודה וכישוריו לא תואמים את התפקיד אותו הוא אמור לעשות והעסקתו נובעת רק מתוך הקשר כי הוא בן משפחה.

ובכן גם כאן יש טעות יסודית בחשיבה. עסק דורש אנשים מקצועיים, בדרך כלל נלקחים הבנים או בני המשפחה לתפקידים ניהוליים, תפקידים ניהוליים דורשים התמחות, ניסיון, ידע, הכשרה! (הכשרה זה לא בוגר מנהל עסקים במכללה או אוניברסיטה כזאת או אחרת) לנהל עסק זה דורש הרבה ניסיון וידע בהליכה בין הטיפות ולצפות את העתיד הקרוב והרחוק.

כן, אני מודע לזה שחלק מכם אכן יכעס עלי מאחר וזו הגישה שלי, אבל אני יודע כי זו הגישה הסופר נכונה לנהל עסק בדרך מקצועית ונכונה. אני לא אומר שמסקנה כזאת היא מסקנה גורפת, ממש לא, יש בהחלט בנים או קרובי משפחה שמיועדים ונכונים לבצע מטלות של ניהול ויש להם את הפוטנציאל לעשות כך, או שיש להם את הניסיון והידע לפעול נכון בתפקידם ואשרי אלה הבעלים של החברות והעסקים אשר לרשותם עומדים בני משפחה קרובים שהם גם דור העתיד בעסק או החברה להמשכיותו.

בעולם העסקים של היום ובמסחר הקשה אותם עוברים בעלי עסקים הצורך באנשים מקצועיים ובאי חלוקת משכורות סתם בעסק היא גוברת על הכול והחשיבה בעסק חייבת להיות עסקית טהורה. אנו חייבים להבין שרק מקצועיות הן בתחום העיסוק ובפרט בתחום הניהול והשיווק הוא התנאי היסודי לקיומו הישרדותו והתפתחותו של עסק בכול אשר הוא עוסק

 

כמי שנותן ליווי עסקי אני תקווה כי בעלי עסקים אכן יקחו תובנה זאת לתשומת ליבם.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה