שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2541
מאמרים: 7584
Like: 59
מאמרים -> עבודה -> יחסי עובד מעביד
הוסף עכשיו מאמר למדור :
יחסי עובד מעביד
 

נגישות לנכים


קורת גג
 
 

חוק שיוויון זכויות לאנשים בעלי מוגבלויות מתייחס לכל ארגון, עסק או מקום ציבור. וכך גם תקנות הנגישות. בתחום נגישות לנכים יש מגוון רחב מאוד של בעלי תפקידים ומומחים שתפקידם לסייע בכל הנוגע בנושא נגישות לנכים והטמעת תקנות הנגישות.

בוודאי שמעתם על מורשה נגישות – שהינו אדם אשר תפקידו לסייע בכל הנוגע לאפיון, בקרה, תכנון ופיקוח על היישום של הדרישות להתאמות נגישות השירות ללקוחות בעלי מוגבלויות בהתאם לדרישות חוק שיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. כל זאת נועד כמובן בכדי לאפשר לאנשים עם מוגבלויות לצרוך ולהשתמש בשירותים בצורה שיוויונית, בטיחותית ועצמאית.

מורשה נגישות הוא זה שמנחה את ספקי השירותים ביצירת תנאים שיאפשרו מתן שירותים לאנשים בעלי מוגבלויות בצורה שוויונית, וברמה נוחה, איכותית ובטוחה - כמו שניתנים לכל הציבור הרחב. התנאים הללו הם בנוסף לתנאי נגישות מבנה.

מתפקידיו של מורשה נגישות:

מורשה נגישות מייעץ למעסיקים שמבקשים להתאים את מקום העבודה לעובדים בעלי מוגבלויות ומסייע להם לקבל מימון עזר מהמדינה. מורשה נגישות מסייע בהדרכת העובדים בנושא מתן שירות נגיש לאנשים בעלי מוגבלויות. מורשה נגישות מזהה ומסיר חסמי נגישות שיש בתהליכי שירות. מורשה נגישות דואג להתאים את עיצוב הפנים של מקום השירות – מבחינת רהיטים, שלטים, אמצעים לסיוע ועוד. מורשה נגישות דואג להתאמת אמצעי נתינת השירות. מורשה נגישות דואג להתאמת המידע שנמסר ללקוחות בכתב ובעל פה.

כמו כן, יש גם רכז נגישות אשר תפקידו לרכז את כל הנושא של הנגישות בעסק או ארגון מסוים. כל ארגון שיש בו מעל 25 עובדים למעשה מחויב על פי חוק ברכז נגישות. רכז נגישות בארגון אחראי על התחומים הבאים:

רכז נגישות אחראי להיכרות ולקשר עם הגורמים והארגונים הרלוונטיים בתחום ההנגשה. רכז נגישות אחראי על שמירה של הסדרי הנגישות לטווח הרחוק. באחריות רכז נגישות להכיר ולדעת את החוק ואת ההתקנות וכמובן לוודא שהארגון עומד בכל התקנים והדרישות. רכז נגישות מהווה את הקשר בין המטה ליחידות המשניות בתחום הנגישות. על רכז נגישות להכיר את מגוון המוגבלויות והשירותים שקיימים עבור כל סוג של מוגבלות. רכז נגישות אחראי למעשה על שמירת המוניטין של הארגון והימנעות מתביעות שעלולות לצוף מאי עמידה בתקנות ובחוקים. רכז נגישות אחראי על מסירת מידע לציבור הארגון בדבר נגישות והאמצעים באמצעותם ניתן שירות מונגש. רכז נגישות מהווה למעשה עוגן מקצועי ומקור לידע בארגון בכל נושא הנגישות.
 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה