שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2542
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> עבודה -> יחסי עובד מעביד
הוסף עכשיו מאמר למדור :
יחסי עובד מעביד
 

פרסום משרות עבור עבודה ראשונה


דניאל

daniel biton, 

VP of Marketing & Business Development

 

JOB NINJA

 

 
 

פרסום משרות עבור עבודה ראשונה

מאגר דרושים גדול כמו של ג'וב נינג'ה מגלה ביקוש גבוה עבור עובדים צעירים. כאשר נכנסים לעובי הקורה, רואים שלמעשה יש המון מודעות דרושים שמטרתן היא פרסום משרות עבור עבודה ראשונה. בין היתר, מודעות אלו פונות לגברים ונשים לפני ואחרי צבא ולעיתים גם לתלמידי תיכון שהגיעו לגיל העבודה החוקי. השאלה המתבקשת היא מי בעיקר מחפש כוח אדם כזה, מה הוא יכול לעשות על מנת לייעל את תהליך הגיוס ומה ההבדל בין סוגים שונים של מודעות דרושים למבוגרים וצעירים.

קודם כל, פרסום משרות עבור עבודה ראשונה רלוונטי מטבע הדברים לתפקידים שלא דורשים ניסיון קודם. בהקשר הזה ניתן ללמוד מהצוות של ג'וב נינג'ה על ביקוש גבוה לעובדים צעירים בענפי המזון והמשקאות, האירוח, ההסעדה, הבילויים, הפנאי ועוד. מבחינת המעסיק, היתרון בגיוס עובדים צעירים הוא מוטיבציה גבוהה ושכר מינימום. מנגד, העובדים עצמם שמחים לקבל את העבודה הראשונה שלהם ולעיתים אף לשלב אותה עם הלימודים בתיכון ובבתי הספר.

עבודה ראשונה בדרך לקריירה

מסקנה מפתיעה יותר מהמאגר של ג'וב נינג'ה מגלה שיש גם תפקידים בכירים יחסית שאליהם מגייסים עובדים צעירים וללא ניסיון. כאן אמנם לא מדובר על גברים ונשים בתיכון אלא על חיילים משוחררים, אבל עדיין מדובר באנשים שלא הספיקו להשתפשף ולהתנסות בשוק העבודה.

מבין כל הדוגמאות, הבולטת ביותר היא זו שמראה כיצד חברות תקשורת מפרסמות משרות ומודעות דרושים עבור עבודה ראשונה בשירות לקוחות. בין אם מדובר בשירות לקוחות או במחלקת מכירות, הצעירים והצעירות שמגיעים לעבודה הראשונה אחרי הצבא משתמשים בתפקיד שלהם כשלב חיוני בדרך לקריירה. יתרה על כך, צעירים וצעירות שמוצאים את עצמם בעולם המכירות והשיווק יכולים מהר מאוד להתקדם לתפקידי מפתח.

לא מקלים ראש בעבודה ראשונה

כוח האדם הוא ככל הנראה המשאב החשוב ביותר עבור העסק. בעידן תחרותי, דינאמי וצפוף, בעלי עסקים מוכנים להשקיע זמן וכסף בגיוס עובדים טובים. הדרך לעשות זאת מבחינת בעלי העסקים היא פרסום משרות לכל סוגי התפקידים וסינון עדין בין המועמדים הרלוונטיים. במקביל, נראה שגם המעסיקים עצמם כבר לא מרשים לעצמם להקל ראש בעבודה הראשונה של העובדים שלהם.

במילים אחרות, מעסיקים רואים בעבודה הראשונה של המועמדים הזדמנות להכשיר אותם מא' ועד  ת'. בטווח הארוך, מעסיק שעושה זאת בצורה נכונה מרוויח עובד מיומן, לויאלי וכמובן בעל מוטיבציה להמשיך להשקיע גם בגילאים מאוחרים ולכאורה מבוגרים.

 

נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אך מיועד לנשים וגברים כאחד. כל הדעות והעמדות המובעות הן אך ורק של המחברת.

הכותבת היא דניאל ביטון,

סמנכ”ל שיווק ופיתוח עסקי

ג’וב נינג’ה(מבית סי וי פול מאגרי מידע בע"מ) 

החברה מציעה את שירותיה למעסיקים ומועמדים בתהליכי איתור, גיוס וניהול עובדים.

מחפשים עבודה? מוזמנים לקרוא את המדריך: איך תמצאו עבודה בקלות בישראל?


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה