שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> עבודה -> מציאת עבודה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מציאת עבודה
 

הגירה לקנדה מישראל 2013 – אשרת עבודה זמנית בקנדה


Igor
 
 

תכנית למתן אשרות לעובדים זמניים מאפשרת למעסיקים קנדיים המעוניינים מנת למלא צורך דחוף בעובדים זמניים מיומנים ומומחים בתחומם. התנאי העיקרי למתן האפשרות להעסיק עובדים זרים זמניים הוא שכוח העבודה הקנדי, הן של אזרחים והן תושבי הקבע, איננו יכול לספק את צרכי כוח האדם של המעסיק. מי שמעוניין להגיש אשרת הגירה לקנדה מישראל 2013 צריך לדעת שהמסלול בסוג הזה של אשרות קצר יותר וכי ניתן להגיש בקשה לאשרה קבועה לאחר תחילה העבודה בקנדה.

המחלקה לפיתוח משאבי אנוש וכישורים מקצועיים של ממשלת קנדה (HRSDC) היא הגוף המוסמך לבחון את הבקשות של המעסיקים הקנדיים השונים בנוגע לעניין זה. הבקשות נבחנות בעיקר במידת ההשפעה שלהן על שוק העבודה המקומי.

 

חובות מבקש אשרת העבודה הזמנית

מבקש האשרה חייב לעמוד בתנאי מינימום, כאשר אחת הדרישות הבסיסיות הינה ידיעת השפה האנגלית או הצרפתית ברמה שתספיק למבקשי אשרת הגירה לקנדה מישראל 2013 על מנת שיוכלו להשתלב בעבודה ויוכלו גם לקחת חלק בחיים החברתיים והקהילתיים.

הצהרות אמת: המבקש חייב להצהיר אך ורק הצהרות אמיתיות, נכונות ומלאות ככל שיידרש לכך ולהימנע מהצהרה כוזבת בכל הנוגע לגילו, מצבו הבריאותי, מצבם הבריאותי של בני המשפחה וכמובן – על הרמה המקצועית שלו.

קביעת הרמה של ידיעת האנגלית נקבעת על פי תוצאות המבחן שמבקשי האשרה נוטלים בו חלק, ותוצאות המבחן חייבות להיות חלק מהטפסים הנדרשים בעת הגשת הבקשה.

עובד זמני יורשה לעבוד בקנדה במשך תקופה שלא תעלה על ארבע שנים. לאחר מכן יחויב העובד בהפסקה של ארבע שנים, שרק אחריהן יוכל לחזור ולעבוד במשך ארבע שנים נוספות. עם זאת, תוך כדי תקופת ההעסקה יוכל עובד שכבר שוהה בתחומי קנדה להגיש בקשה לקבלת אשרת שהייה קבועה. במקרה הזה הופך החיסרון ליתרון, בעיקר אם מבקש האשרה מחזיק במקצוע חיוני ונדרש, על פי אמות המידה הנקבעות מעת לעת על ידי שלטונות ההגירה בקנדה.

הגירה לקנדה מישראל 2013 – חובות המעסיק

למרות שמדובר בעובדים זמניים שהם אזרחי מדינות זרות, ואולי דווקא משום כך, חייבים המעסיקים לספק לעובדים הזמניים שלהם את התנאים כדלקמן:

שכר הולם – שכר בהתאם לנהוג בקנדה. חשוב לדעת כי הגופים המתאימים בקנדה מבצעים בדיקות על מנת לוודא שתנאי השכר אכן נאותים ועובדים זרים אינם מקופחים או מופלים לרעה בשכר.

תנאי עבודה נאותים – המעביד מחויב לספק לעובד תנאי עבודה נאותים, בהתאם לסוג העבוד. אם מדובר בעבודות המתבצעות באתרי בנייה, מחויב הספק לספק לעובדים שלו תנאי מגורים נאותים בסביבות אתר העבודה, בדיוק כפי שהיה נוהג באזרחי קנדה או בעובדים הקבועים שלו.

ביטוח ותנאים נלווים – העובד חייב להיות מבוטח כחוק. בביטוח המכסה אותו מפני כל פגיעה אפשרית.

כללי:

עובד בעל אשרה זמנית חייב להיות מועסק בהיקף משרה מינימאלי, המדובר במינימום של 30 שעות שבועיות. המעסיק חייב לספק, על פי דרישה, גיליון שעות נוכחות של העובד.

באופן כללי, תנאי השכר והעבודה הנדרשים מעובד זר חייבים להיות זהים לחלוטין לאלה של עובדים מקומיים.

ההקפדה על שוויוניות מלאה בתנאי העבודה והשכר היא אחד הצעדים המחוכמים ביותר למניעת העדפה של עובדים זרים על רקע חיסכון.

נסיעה: במקרים מסוימים, כגון שכירת עובדים עונתיים או מטפלות, חלה על המעסיק חובת התשלום עבור הנסיעה וההגעה של העובד למקום העבודה. אם המעסיק גם מספק את המגורים לעובד, חייבים המסמכים המוגשים לשלטונות לכלול גם חוזה שכירות.

מי שמגיש בקשה לקבלת הגירה לקנדה מישראל 2013 בעת השהות שלו בקנדה, יזכה לקבלת תשובה מהירה יחסית, זאת בתנאי שגם העובד וגם המעביד יקיימו את כל הנדרש מהם, בעיקר בכל האמור בבירוקרטיה.

ביטוח בריאות: כיון שהעובדים הזמניים אינם מבוטחים במסגרת ביטוח בריאות ממכתי, חייב המעסיק של עובדים זמניים לדאוג לביטוח בריאות פרטי עבור העובדים החדשים שלו.

הגירה לקנדה


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 3 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה