שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> עבודה -> מציאת עבודה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מציאת עבודה
 

מציאת עבודה בכלכלה


 
 

 

כלכלה- מבוא

הכלכלה נמצאת סביבנו כל העת. כמעט כל בחירה בסדר היום שלנו מערבת שיקולים כלכליים, בין אם מדובר בבחירת עבודה, תכנון חופשה לחו"ל, החלטה מה לאכול, איפה לגור וכדומה. אנשים רבים נמשכים לתחום הכלכלה בדיוק מהסיבות האלה, ורבים אחרים נמשכים למקצוע מתוך מחשבה שירוויחו כסף בעתיד. ללא קשר לסיבה בגינה עשיתם זאת, אם אתם בין אלפי הסטודנטים שהחליטו ללמוד כלכלה, מאמר זה יעניין אתכם במיוחד.

לימודי הכלכלה נחשבים מאתגרים וקשים. שעות לימוד רבות מוקדשות ללימודי מתמטיקה וסטטיסטיקה, ולאו דווקא להכרת מודלים כלכליים או ניתוחים פיננסיים. אך עושה רושם שהקושי לא נגמר כאן: בוגרי התואר מדווחים יותר ויותר על קושי להשתלב בשוק התעסוקה.

מה אחרי הלימודים?

אחרי הלימודים, רבים מהסטודנטים מופתעים לגלות שחוקי הביקוש וההיצע שהכירו מקרוב במשך שלוש שנים משפיעים עליהם אישית. עודף היצע של כלכלנים מקשה מאוד על קבלה לעבודה בתחום, ומוריד את המשכורות. סטודנטים שהצליחו למצוא עבודה מתאכזבים כשהם פותחים את תלוש המשכורת הראשון שלהם, ורואים שאחרי כל הנגזרות החלקיות, פונקציות התועלת והמודלים, הם מקבלים משכורת ממוצעת ומטה.

מציאת עבודה בכלכלה

אך יש מספר דרכים בהן תוכלו להגדיל את סיכוייכם למצוא עבודה. הדרך הראשונה והטריוויאלית ביותר, היא לנסות וללמוד במוסד לימודים נחשב, וחשוב מכך- לשמור על ממוצע ציונים גבוה. המעסיק יעדיף מועמד עם ממוצע גבוה על פני ממוצע נמוך, בהינתן ששאר הפרטים יחסית דומים (וכך המצב ברוב המקרים).

אך מה עושים אם סיימתם את התואר והממוצע הוא בגדר נתון? עצה נוספת היא לשכלל את חיפוש המשרות שלכם. במקום לשלוח קורות חיים להרבה משרות באתרים כללים, נסו להגיש מועמדות למעט משרות, כאלה שבאמת מתאימות לכישוריכם, באתר ספציפי. אתר חיפוש עבודה שמתמחה בתחום ממוקד יכול להיות מועיל הרבה יותר מאתר שמשמש כפח זבל לקורות חיים. חשבו על המעסיק, שבמקום לחפש מחט בערמת שחט צריך כעת לחפש מחט בערכת תפירה.

אתר כזה הוא OSJobs, אתר השמה ממוקד לתחום הפיננסים. האתר מציע משרות למקצועות כמו כלכלה, חשבונאות, יעוץ השקעות וכדומה, כך שגם המעסיקים וגם המועמדים יודעים שזה המקום לחפש עבודה בתחום. היות ותהליך ההרשמה מחייב את המועמד לכתוב פרופיל באתר, נוצר "יישור קו" בין המועמדים באשר לפורמט בו הם מוצגים כלפי המעסיק (מה שמקטין את ההשפעה של גורמים מתערבים).

מעסיקים יודעים שבאתר הם ימצאו רק אנשים רלוונטיים (היות ולאנשים לא רלוונטיים אין מה לחפש שם), והם יכולים גם לחפש מועמדים בעצמם- ולא רק להיות תלויים בהצעות מצדם. כל אלה ועוד מגדילים את הסיכויים של בוגרי כלכלה למצוא עבודה טובה ומספקת, בוודאי ביחס למועמדים "רגילים" שמחפשים עבודה בדרכים המקובלות כיום.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה