שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2540
מאמרים: 7581
Like: 59
מאמרים -> עבודה -> מציאת עבודה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מציאת עבודה
 

ניסוח קורות חיים לפי מודעות דרושים


דניאל

daniel biton, 

VP of Marketing & Business Development

 

JOB NINJA

 

 
 

הבעיה היא שדורשי העבודה עצמם לא תמיד מעריכים נכון את החשיבות של מודעות דרושים. כתוצאה מכך, רבים מבין דורשי העבודה מוותרים על היתרונות של ניסוח קורות חיים לפי המודעות. בפועל מדובר בטעות קשה שעלולה לעלות ביוקר גם אם דרושים עובדים למשרה זמנית ובעיקר במשרות בכירות.

מה אפשר ללמוד מתוך מודעות על דרושים עובדים?

מהניסיון שלנו בסי וי. פול ג'וב נינג'ה, מודעות דרושים מרכזות בתוכן את כל מה שצריך להופיע בתוך טופס קורות החיים של המועמד. ראשית, מתוך מודעות שונות שלפיהן דרושים עובדים ניתן לדעת מה חשוב למעסיק. אם למשל המעסיק מפרסם בתוך המודעה שהוא מחפש מישהו עם ניסיון, כדאי לציין את זה בראש טופס קורות החיים ולא להמתין להערות הנוספות בסוף המסמך.

בנוסף, בתוך כל מודעת דרושים יש מידע קונקרטי על תנאי הקבלה. בין היתר, אפשר לבדוק מה המעסיק מחפש מבחינת מספר שנות לימוד, סוג הרישיון, מקום מגורים, רקע מקצועי, השכלה אקדמית וכן הלאה. בהמשך, כל שנותר לעשות הוא לשקף את הציפיות הללו בתוך טופס קורות החיים ולהדגיש את הסעיפים הרלוונטיים.

אין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני

דברים שחשוב לדעת בכתיבת קורות חיים תוכלו למצוא כאן, אך מעבר לזה, דורשי עבודה צריכים לזכור שמעסיק ממוצע מקבל עשרות עד מאות קורות חיים לפני שהוא מחליט את מי לזמן לראיון. המשמעות בפועל היא שאין לדורשי עבודה הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני, בעיקר אם מדובר במשרה נחשקת. במילים אחרות, כאשר דרושים עובדים למשרות טובות יש משמעות כפולה ומכופלת לאופן שבו מנסחים את קורות החיים.

כדאי לדורשי עבודה לקרוא לעומק את מודעות הדרושים ולהשתמש בהן על מנת לנסח טופס אטרקטיבי של קורות חיים. בתוך כך, הטופס יכול לשמש את דורשי העבודה ליצירת בולטות ולהשגת יתרון על פני מועמדים אחרים. אם עושים את כל זה כמו שצריך, כל שנותר הוא להמתין ליד הטלפון.

לסיכום, מודעות דרושים הן כלי שיכול לעזור למחפשי עבודה לנסח קורות חיים. מתוך המודעות קל יותר לדעת מה המעסיק מחפש, אפשר להדגיש יתרונות ולהעלים חסרונות וניתן גם להגדיל את הסיכוי לעבור את שלבי הסינון המוקדמים והמתישים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה