שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> עבודה -> מציאת עבודה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מציאת עבודה
 

עבודה בדרום אפריקה - איך להשתמש ביעילות בכח האדם הזול


ברק לוי
 
 

שלום לכולם, 

לאחרונה חבר טוב שעבדתי איתו כתב בלוג מומלץ על עבודה בדרום אפריקה. האמת שזה עשה לי גם חשק לכתוב על העבודה שם מהניסיון שלי. אני החלטתי לכתוב על נושא שונה לגמרי שקשור לעבודה שם וזה לאיך כח האדם הזול יכול לעזור לך באופן אישי.

אז ככה... בואו נתחיל ממספר עובדות:

שכר המינימום בדרום אפריקה הינו 11 ראנד לשעה. זה בעצם באיזור ה4 שקלים לשעה. ועם כמה שזה נשמע מגוכך, הרבה אנשים שאין להם עבודה שם נלחמים בשביל השכר הזה. אז איך זה עוזר לנו בעבודה וחיי היום יום?

א. בזמן העבודה בעגלות, כאשר אתה צריך לאכול צהריים, אתה צריך לסגור את העמדה ולנעול את הכל. הסידור הזה של לנעול את הדברים ולהחזיר אותם מחדש יכול לקחת גם 20-30 דקות, מעבר לעבודה השחורה שזה כולל, ולזמן שמתבזבז בלי להרוויח כסף. אז מה עושים?

הפתרון: בקניון יש שומרים שמשלמים להם בשביל פשוט להסתובב בקניון ולהראות נוכחות. זה לא משהו איפה הם, כל עוד הם באיזור הקניון. הייתי משלם להם 5-10 שקלים בשביל שיעשו את הפטרולים באיזור הדוכן וישמיו עליו עין בזמן שאכלתי צהריים, ובכך פתרתי את הבעיה (כמובן שאת הדברים היקרים באמת הייתי הייתי נועל אבל לא הייתי צריך לקפל את רוב הציוד). הם שמחים כי הם מכפילים את המשכורת השעתית שלהם בלי להתאמץ, ואתה גם מרוויח ארוחת צהריים שקטה ועמדה מוכנה שאתה חוזר.

ב. בזמן ההדגמות העמדה מתלכלכת. במקום להתעסק במכירות ולהרוויח מאות שקלים ממכירה, אתה מבזבז חלק גדול מהזמן בנקיונות.

הפתרון: יש לקניון עובדי ניקיון - בדיוק כמו עם השומרים - תמורת 5 שקלים הם יהיו שמחים להעביר סמרטוט על העמדה. הם מבחינתם מרוויחים משכורת שעתית בעבור מאמץ של כמה דקות, ואתה בנתיים יכול להמשיך למכור, וזה אפילו עושה רושם של מקום יוקרתי שמנקים אותו כל הזמן.

ג. מקרה מהיום יום - נתקעתי עם הרכב בלי מצבר. בכל חניון יש שומרים בחוץ שלוקחים סכום מינימאלי על שמירה על הרכב. תמורת 10 שקלים, הם עזרו לי ודחפו את האוטו (כדי לטעון את המצבר) בזמן שאני ניסתי לסובב את המפתח של המנוע. כמובן שהם היו מרוצים מהכסף הקל, ואני הייתי מרוצה שלא הייתי תקוע עם האוטו

עד פה בנושא של שימוש יעיל בכח האדם הזול. מוזמנים להיכנס לבלוג שימושי בנושא של עבודה בחו"ל למעלה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה