שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> עבודה -> מציאת עבודה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מציאת עבודה
 

עבודה בחול


 
 

עבודה בחו"ל עושה רושם של אפשרות נהדרת להרוויח כסף ולצבור חוויות מהנות ונסיון. הדרך הטובה ביותר להתרשם מכל הצדדים השונים של הרפתקה כזו היא לשמוע או לקרוא חוויות של אנשים שעבדו בחו"ל בעבר, חלקם חוזרים ועובדים מדי שנה באותו מקום או במקומות אחרים בחו"ל. מי שמחפש לקרוא איך זה לעבוד בחו"ל ורוצה להרגיש ממש את הויברציות, האווירה, הפידבקים בשטח והדקויות, יכול לנסות גם סרטוני וידאו, שבהם עובדים מספרים על איך בדיוק הם הגיעו לחו"ל, מה משך אותם לחפש עבודה בחו"ל וכמובן איך נראית העבודה, ההתאקלמות וכמה כסף עושים. כמו שאומרים, אין טוב ממראה עיניים ואין חכם כבעל נסיון ולכן מי שמספר בזמן אמת או בדיעבד על ההתנסות האישית שלו יודע על מה הוא מדבר כשהוא ממליץ על עבודה בחו"ל.

עבודה בחו"ל - חוויה אמיתית

מי שרוצה לראות כדי להאמין, סרטוני וידאו הם דרך אמינה ופשוטה להתרשם ממה קורה בדיוק תוך כדי עבודה בחו"ל – איך נראה היום יום, עד כמה העובדים נראים מרוצים מהעבודה ומהתנאים, מה האינטרקציה במקום העבודה וכמה קל (או קשה) ללמוד את התפקיד החדש. אם מילים שיוצאות מפה של מעסיק עלולות להשמע ורודות מדי או לפחות לא אובייקטיביות, לראות את העבודה ביום יום מצולמת, לראות אנשים שנמצאים במהלך עבודה בחו"ל ומספרים על מה שקורה להם – לזה קשה שלא להאמין. חוויות אמיתיות כאלה אפשר למצוא ברשת ובאתרים ייעודיים. גם חוויות כתובות מספקות פרטים אמיתיים ומידע אמין בקשר לאיך בדיוק נראית עבודה בחו"ל – בדרך כלל יש בהן יותר דעות אישיות ואם קוראים מספיק 'עדויות' כאלה אפשר להתרשם לא רק מהעבודה עצמה אלא גם מכך שיש עבודות שבעיני מישהו אחד הן קלות מאוד ובעיני מישהו אחר הן דורשות הסתגלות, לימוד וכרוכות בכמה קשיים. עבודה בחו"ל היא לא חוויה אחידה וכל אחד עובר אותה בצורה שונה. מה שמשפיע זה המיקום, האופי, סוג העבודה, מקום העבודה וכמובן היחסים עם הבוסים, העובדים האחרים וכו'. כמו כל דבר בחיים, עבודה בחו"ל יכולה להיראות לשני אנשים בצורה הפוכה – אחד יגיד שמה שקל בעיני השני קשה בעיניו, ולהיפך. מי ששומע, קורא או רואה מספיק חוויות, סיפורים ואפילו פוגש אנשים שעבדו, מקבל בסופו של דבר את הרושם האמיתי ויכול להעריך מה צפוי לו, איך להיערך לקראת עבודה בחו"ל ואפילו באיזה תחום הכי משתלם לחפש עבודה מבחינת התפקיד, הדרישות, היכולות, תכונות האופי האישיות, השכר המוצע וגורמים חשובים אחרים.

עבודה בחו"ל שהיא גם משתלמת

עבודה בחו"ל אמורה הרבה פעמים לענות גם על הדרישה שתהיה משתלמת, מתגמלת ורווחית מאוד. נדיר למצוא עבודה מושלמת שגם אין בה שום קושי, גם מקבלים בה משכורת גבוהה מאוד וגם מתאימים לכל הדרישות. בנקודה כלשהי צריך לעשות פשרה ולהחליט מה עדיף – עבודה במקום רווחי מאוד, שהתפקיד בה לא מוכר ויש צורך ללמוד אותו – או אולי עבודה בתחום מוכר שפחות משתלמת כלכלית. שיקולים והתלבטויות כאלה הם חלק מהתהליך של מציאת עבודה בחו"ל שיכול להיות קצר, להתחיל היום ולהסתיים מחר – ויכול לקחת גם כמה שבועות ואפילו חודשים, עד שמוצאים את מקום העבודה המתאים ומתארגנים לנסיעה. לכן כדאי להצטייד בסבלנות, בנחישות, בידיעה מהן הציפיות מהעבודה וגם בנכונות להתפשר. האם עדיף להתפשר על האווירה, המיקום או השכר? את זה כל אחד יחליט לעצמו, בהתאם לציפיות שלו מתקופת עבודה בחו"ל.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה