שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2540
מאמרים: 7581
Like: 59
מאמרים -> עבודה -> מציאת עבודה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מציאת עבודה
 

על עבודת הלקוח הסמוי


המשתמש טרם עידכן את החתימה שלו.
 
 

רבים הם המעוניים לעבוד כלקוח סמוי. תחילה הסבר קצר מהו לקוח סמוי: לקוח סמוי הוא אדם המתחזה ללקוח המקבל שירות מחברה או ארגון ובוחן את אופן פעולתם. לאחר קבלת השירות מעביר הלקוח הסמוי דו"ח אודות השירות שקיבל, והמידע נמסר למזמין העבודה. השימוש בלקוח סמוי מאפשר לחברה שהזמינה את השירות לראות כיצד פועלים עובדים, האם הם מיישמים את נהלי הארגון, לבחון את אדיבותם, תגובתם לתרחישים שונים ועוד.

היכולות שנדרשות מלקוח סמוי הן יכולת הבחנה בפרטים, זכרון טוב, יכולת משחק ואלתור, כושר כתיבה ויכולת לעבודה באופן עצמאי. לכל פרויקט יש פרופיל של לקוחות סמויים המתאימים לו. כך לדוגמא עבור פעולת לקוח סמוי בתחום הנדל"ן, לא יתאימו לקוחות סמויים בני 22, שיתיאמו יותר לפעילות בתחומים הפונים לצעירים.

הלקוח הסמוי יקבל מבעוד מועד את רשימת הבקרות המיועדות לו לתקופה הקרובה. לאחר קבלת אישור, הוא יקבל או היא תקבל תדרוך אודות הבקרה המסוימת. דגשים לבדיקה, תסריט בקרה וכדומה.  כן מקבל הלקוח הסמוי פרטים אודות שעות פתיחה, מיקום להגעה וכו'.

בהמשך לאחר ביצוע כל בקרה שולח הלקוח הסמוי דו"ח המבוסס על ממצאים שאסף. הוא למעשה ממלא שאלון שבו הוא משיב על פרטים שבדק, למשל מה הייתה רמת האדיבות של הנציג שנתן לו שירות, או אילו מבצעים הוצעו לו. לאחר מכן הבקרה שלו מועברת לבדיקה על מנת לוודא שכל המידע שנאסף כתוב בצורה ברורה ומובנת. אם יש צורך, מתבקש הלקוח הסמוי להשלים פרטים מסוימים בדו"ח שכתב. כאשר הדו"ח הושלם מתקבל ציון לבקרה המבוסס על פרמטרים שונים שנבדקו. ביצוע של בקרות לקוח סמוי רבות מאפשר לארגון ללמוד כיצד הוא נראה בפני הלקוחות ומאפשר שיפור מתמיד בתהליכים.

יש לציין שעל אף הזוהר הנתפס מהתפקיד, עבודת הלקוח הסמוי אינה כה פשוטה, אך היא מספקת ומעניינת.

 

 

 

 

 

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה