שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2480
מאמרים: 7532
Like: 59
מאמרים -> עבודה -> מרכזי הערכה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מרכזי הערכה
 

זכיינות-שיטה עסקית מנצחת


איתי אדריה
 
 

זכיינות-שיטה עסקית מנצחת

יזמות עסקית, לא חייבת בהקמת עסק מן היסוד. ניתן היום, לרכוש עסק קיים ולבצע בו שיפורים. הרבה רשתות ידועות, מציעות זכיינות ליזמים שמעוניינים בעסק שיהיה בטוח, מאשר הקמתו מן היסוד ובמיוחד, הקמת עסק שאינו מוכר. שיטה זו, מאפשרת לחברה מסחרית, לרוב בתחום הקמעונאי, להתפתח בקצב מהיר, ללא "חבלי הלידה" של עסק חדש שזמן התחלת הרווחים ממנו, אינו ידוע.  הזכיינות החלה בארה"ב והמשיכה לאירופה ואנו רואים, כי בשנים האחרונות היא זוכה להצלחה מסחררת גם בישראל.  יש בכל זאת, לנהוג בזהירות מצד הזכיין, היות והרשת המזכה, רואה בראש ובראשונה את האינטרסים הכלכליים שלה.  גם בשירותים שונים שאינם מסתכמים במוצרים, ניתן למצוא הרבה חברות מזכות, כגון: שירותי כוח אדם, שירותים פיננסיים, נדל"ן ועוד.

חוזה זכיינות- הסדר וחלוקת התפקידים

 

שני הצדדים הן הזכיין והן הרשת המזכה, חייבים לערוך ביניהם חוזה מסודר שיסדיר את התפקיד והמהות של שני הצדדים מה המחויבויות ומה הזכויות של כל אחד מהם. הזכיין צריך להיות מלווה ע"י נציגי הרשת שינחו אותו לניהול נכון  של העסק, על שיטת העבודה, נהלים ועוד. על הזכיין יש לדעת, כי כל הוצאות של פתיחת עסק שהוא הסניף של הרשת  המזכה, יחולו עליו. גם הפרסום ומשכורות עובדים, יחולו על הזכיין והוא יצטרך להעביר בנוסף לרשת אחוזים מסוימים מרווחיו כפי שתקבע הרשת.  יש לציין, כי רשתות מזכות, פותחות גם סניפים בחו"ל מה שעשוי לעניין הרבה זכיינים שמעוניינים ברי לוקיישן. כדאי מועד, כי את הזכיין, ילווה עורך דין המתמחה בדיני חברות ובמיוחד בעסקי הזכיינות, לפני שייחתם החוזה, עורך הדין, צריך לעבור על החוזה ולאשרו או לציין את הערותיו לתיקון – אם יידרש.

הבעלות בסניף הרשת- מי הבעלים?

הסניף של הרשת המזכה, מנוהל מתוך מסגרת, כך שהבעלות בסניף שבו מוצעת זכיינות, הזכיין יהיה בעל הסניף. ישנם מקרים יוצאים דופן, שהרשת המזכה, מוכנים לתת בעלות חלקית בסניף ולשמור לעצמם יכולת שליטה חזקה על הזכיין. לכל שיטה, יש את היתרונות והחסרונות שלה. היתרון הבולט בעסקי הזכיינות, הינו הקמת עסק חדש, אשר יש לו כבר מוניטין מוכר ומצליח כבר בום הראשון לפתיחתו. לכל המעוניינים בפרטים נוספים, יש מידע רב בנושא באתר הזה: לחצו כאן


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה