שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2541
מאמרים: 7587
Like: 59
מאמרים -> עבודה -> קורות חיים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
קורות חיים
 

חמש טעויות נפוצות בכתיבת קורות חיים


אורי
 
 

 

 

מסמכי קורות חיים, במידה רבה, מפרידים בינינו לבין עשרות משרות מיוחלות. הבעיה היא שלמרות שיש בנמצא המלצות רבות בנוגע לכתיבת המסמך החשוב הזה, לא כולם אכן מקפידים על לקיים אותן. התוצאה היא מסמך קורות חיים שגוי, או לכל הפחות כזה שאינו יעיל. הנה מספר טעויות חוזרות בקורות חיים.

קורות חיים עמוסים

רבים חושבים כי קורות החיים הם הכלי היחידי שלהם להותרת רושם על מעסיקים פוטנציאליים. זה נכון, במידה מסוימת. אלא שאותם אנשים מפרטים בהרחבה על כל משרה שעשו, אפילו זמנית, וכוללים מידע לא רלוונטי (ממוצע ציונים בתיכון, למשל). חשוב לזכור שמסמכי קורות חיים צריכים להיות קצרים ותמציתיים, ולא להעמיס יתר על המידה על מי שקורא אותם.

סדר הפוך

כל אדם עובר בחייו בין מספר משרות. מה שחשוב עבור המעסיק הוא האחרונות בהן לקח הוא חלק. לא כולם מקפידים על כך, ומפרטים תחילה עבודות שעשו בימי התיכון העליזים, לדוגמא. ההמלצה הברורה, אם כן, היא להתחיל את פירוט המשרות וההשכלה מהסוף להתחלה, מאחר והמעביד הפוטנציאלי מסתכל קודם כל על הניסיון מהשנים האחרונות. בזמן כתיבת קורות החיים כדאי לציין זאת...

פרטי תקשורת לא נכונים

לעיתים, קורות חיים שנשלחים לא מקבלים מענה מסיבות טכניות בלבד. כאשר לא עוברים על המסמך מספר פעמים, ייתכנו בו בהחלט טעויות הקלדה וניסוח, אשר פוגעות פגיעה אנושה בהתרשמות האדם שקורא אותם. מה שחשוב לא פחות, הוא שפרטי התקשורת עלולים להיות לא נכונים. כך, אפילו אם המעסיק רוצה ליצור קשר עם המועמד, כשחסרה ספרה במספר הטלפון, או שהדואר האלקטורני אינו מעודכן, הוא לא יוכל לעשות זאת.

שליחת קובץ זהה למשרות שונות

טעות נוספת של מחפשי עבודה רבים נוגעת לחוסר האבחנה שלהם בין המשרות השונות. כך, אותם מסמכים נשלחים לאותן משרות, וזה לא תמיד מתאים: משרות אחרות דורשות תכונות מסוימות מהמועמדים, ורצוי שאלה ידגישו אותן בקורות החיים- מה שלא קורה, לרוב, עם מסמך כללי.

פרטים אישיים. לא אישיים מדי

יש שחושבים כי קורות החיים צריכים להיות כמו הפרופיל שלהם ברשתות החברתיות, כלומר, לכלול מידע לא רלוונטי על תחביבים, נטיות פוליטיות או מיניות, חיבה לחיות מחמד או כל דבר אחר יש לזכור שמדובר על חיפוש עבודה ולא רשת חברתית. יש להימנע ממידע מיותר אשר לא רלוונטי לעבודה. זה מעייף את מי שקורא את המסמכים, ועלול להציג את המועמד באור חיובי פחות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה