שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2473
מאמרים: 7519
Like: 59
מאמרים -> פרסום ושיווק -> מיתוג
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מיתוג
 

איך להגדיר מטרה לעשות כסף


כספי תור

בלוג כסף המביא מידע עדכני ומיוחד אודות כסף באינטרנט, איך לעשות כסף, עבודה מהבית, כלכלת המשפה, תקצוב וחיסכון

 
 

בבואנו לקבוע מטרה לשנה חדשה, שהיא לעשות יותר כסף, אנחנו ניצבים בפני אתגר מעניין. השאלה איך לעשות כסף אולי לא לגמרי ברורה עדיין, והמטרה הופכת למשאלה, שבהמשך תהפוך לחלום מתפוגג, ואנו נגיע לשנה הבאה עם אותו חלום יפה, לא ממומש.

במאמר זה אני רוצה לשאול שתי שאלות הקשורות זו בזו, לעורר למחשבה וכמובן לפעולה: איך לעשות כסף, איך להגדיר מטרה ברורה לעשות יותר כסף.

אם אנו יוצרים מטרה, מכוונות אמיתית ליצירת הכנסות נוספות השנה, יש סיכוי רב יותר שנשיג את המטרה, מאשר אם נעלה רשימת משאלות וחלומות שהיינו רוצים שיקרו לנו בדרך נס השנה.

אז איך יוצרים מטרות כאלה, המעוררות אותנו לפעולה אמיתית, ומאפשרות את הגשמתן?

ראשית, צרו מטרות על בסיס צורך. כאשר הצורך בוער בנו, רמת האדרנלין עולה, המכוונות גבוהה, ואלה פועלים כזרזים גם על היבטים חושבים נוספים לעשייה: כמו ניהול הזמן שלנו, יעילות, תפוקה ויצירתיות.

שנית, הכינו תכנית פעולה. מטרה אינה יכולה להיות מוגדרת ככזו אם אין לה תכנית פעולה שתגבה אותה.

השקיעו בבניית תכנית פעולה מפורטת. תכנית מפורטת היא כזו הכוללת לא רק את היעדים שאנו מתכננים להשיג, ולא רק את פירוט המטלות והפעולות שאנו צריכים ליישם על מנת להגשימה, אלא גם רשימת מקורות, ספקים אם צריך, הוצאות ותזרים מזומנים וכמובן מודל עסקי ברור ופשוט.

כלל שלישי: היו ריאליים. אם תהיו מציאותיים ותעשו תכניות על בסיס היכולות האמיתיות שלכם, יש סיכוי רב יותר שתצליחו להשיג את מבוקשכם. הנקודה הזו חשובה מאחר והיא מבססת הצלחה. על הצלחות קל להסתמך בהמשך, והן כמובן נוטעות בטחון עצמי ובטחון ביכולות העשייה וההישגים שלכם, מה שיכין אתכם טוב יותר לתכנון פעולות עתידיות ולהשלמת המשימה שלכם.

איך לעשות כסף בשנה החדשה? התכנית שלכם חייבת לכלול מודל פשוט, ברור, בר יישום שמובן לכם באופן הפשוט ביותר שיש. הדרך מנקודה א' למטרה צריכה להיות מסלול מפורט וברור ככל האפשר. לצורך העניין, נקודה א' יכולה להיות 5,000 שקלים שיש ברשותכם להשקיע בדבר מה, להגדיל הכנסה או לייצר מקור הכנסה חדש. נקודה ב' עשויה להיות: סכום כסף גדול וחד פעמי, הכנסה חודשית קבועה בגובה מסוים וכדומה. ברגע שיהיה לכם ברור כמה כסף יש לכם להשקיע, כמה זמן עומד לרשותכם, מה המטרה ולצורך מה אתם פועלים להגשמתה, מהו המסלול בין שתי הנקודות ומתי אתם רוצים להיות שם, למעשה הדרך כבר סלולה ואתם יכולים להתחיל לפעול בתוך המפה שבניתם, ולהתחיל לעשות כסף, יותר כסף, עוד השנה. בהצלחה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה