שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> פרסום ושיווק -> מיתוג
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מיתוג
 

הבסיס לשיווק: אסטרטגיה שיווקית


לילך כרמון

מאה הימים הוקמה בשנת 2005 במטרה לספק שירותי שיווק מקצועיים במיקור חוץ לעסקים קטנים ובינוניים בשילוב עם שירותי כתיבה שיווקית וקופירייטינג, על מנת להעניק חבילת שירותי שיווק כוללת לעסקים.
מאז אנחנו מלווים את השיווק של חברות ועסקים בכל הארץ.
מלאו שאלון אבחון שיווקי באתר מאה הימים www.100days.co.il וקבלו מיידית ובחינם אבחון שיווקי ראשוני של העסק

 
 

אסטרטגיה שיווקית היא תכנית ארוכת טווח שנועדה להשיג את המטרות השיווקיות של העסק. השלב הראשון בבניית אסטרטגיה שיווקית הוא מחקר מעמיק של העסק, דרכי השיווק שלו וגורמים המשפיעים על העסק ועל הצלחתו. השלב הבא בבניית אסטרטגיה שיווקית מנצחת הוא תכנון מפורט של התמהיל השיווקי המתאים כדי למשוך לקוחות ולגרום לצמיחה מואצת של העסק. כל עסק, קטן בינוני או גדול צריך לעסוק בבניית אסטרטגיה שיווקית המבוססת על מטרות שיווקיות מוגדרות.

רוצים להתחיל בבניית אסטרטגיה שיווקית לעסק שלכם? הנה מספר עצות:

 

·       בניית אסטרטגיה שיווקית צריכה להתחיל מאיסוף מידע על העסק שלכם: אספו את כל המידע הרלבנטי על העסק שלכם בזמן אמת, לפני שאתם ניגשים לבניית אסטרטגיה שיווקית. מהם המוצרים או השירותים שהעסק שלכם מציע (לא כפי שאתם רואים אותם, אלא מנקודת המבט של הלקוח)? מהם מאפייני  השירות? המחירים? מיהם אנשי הצוות? אנשי המכירות? הספקים? ומהי הרמה המקצועית שלהם? באיזה שלב נמצא העסק שלכם? האם הוא בתחילת דרכו? בתהליך של צמיחה? של השקת מוצרים חדשים? של התבססות?

·       בניית אסטרטגיה שיווקית מבוססת על מידע על המתחרים שלכם: לאחר שאספתם מידע על העסק שלכם עליכם לאסוף מידע על המתחרים שלכם לצורך השוואה Benchmarkולפני שאתם ניגשים לבניית אסטרטגיה שיווקית חכמה. מיהם המתחרים שלכם? איזה שירותים או מוצרים הם מספקים ומהם דרכי השיווק שלהם? איזה מחירים הם גובים? כיצד הם ממתגים את עצמם? איזה שירותים נלווים הם מספקים? אילו חידושים יש להם בתחום המוצרים ובתחום המכירות? באילו ערוצי שיווק ובאלה אמצעי תקשורת הם משתמשים? לצורך בניית אסטרטגיה שיווקית טובה כדאי להשתמש במידע זה כדי לגלות אם יש נישות פנויות בשוק שאותן כדאי לנצל, או אם ישנם פלחים בשוק שהם מוצפים בספקים ושכדאי להימנע מהם, מידע זה גם יאפשר לכם ליזום דרכים חדשות ויצירתיות במקום לחקות את המתחרים.

·       בבניית אסטרטגיה שיווקית יש לבחון את התדמית של העסק שלכם: בבניית אסטרטגיה שיווקית מנצחת יש לקחת בחשבון את התדמית של העסק בעיני הלקוחות הפוטנציאליים ובעיני המתחרים. המטרה היא לבדוק אם העסק באמת מעביר את המסר שאתם מעוניינים שהוא יעביר. כיצד העסק ממותג? האם המיתוג מבדל אתכם מהמתחרים? האם המסר וההבטחה של העסק שלכם מובנים על ידי כל אנשי הצוות והגורמים המעורבים בעסק שלכם? ועל ידי הלקוחות? האם נעשה שימוש נכון של המיתוג בערוצי השיווק ובמדיה? כיצד המתחרים רואים את העסק?

·       בבניית אסטרטגיה שיווקית מנצחת יש להכיר את הלקוחות הפוטנציאליים: בבניית אסטרטגיה שיווקית מנצחת כדאי לערוך מחקר מעמיק על הלקוחות ועל הדרך בה הם מקבלים החלטות. מה מאפיין את הלקוחות של העסק (למשל: גיל, מין, עיסוק, הכנסה, סגנון חיים, השכלה...), אילו מוצרים או שירותים הם קונים (הקשורים לעסק שלך)? וכמה? מיהם הספקים המועדפים עליהם? אילו מחירים? אילו תכונות של המוצר? מדוע הם קונים? (בגלל המחיר? השירות? הטרנדיות? איזה צורך המותג מספק להם) בבניית אסטרטגיה שיווקית מצליחה תוכלו להשתמש במידע זה על מנת לענות על השאלה: מה יגרום ללקוחות לקנות דווקא מכם?

·       בניית אסטרטגיה שיווקית מתבססת על מחקר SWOTניתוח SWOTהוא דרך ידועה מאוד לבחון את תכונות העסק שלך כבסיס לבניית אסטרטגיה שיווקית מנצחת. הניתוח כולל בחינה של ארבעה מאפיינים של העסק ושל הסביבה בה הוא פועל: החוזקות של העסק (מבחינת המותג, סל המוצרים, המחירים, כישורים, אנשי צוות,  גמישות העסק, מיתוג העסק, שירותים, תהליכים), חולשות העסק (תכונות של העסק עצמו, המקשות עליו), הזדמנויות (הזדמנויות הקשורות לשינויים בשוק, אופנה, טרנדים, עונתיות, שינויים בסביבה, בטכנולוגיה, בחוק, בפוליטיקה) ואיומים (שינויים לרעה באותם גורמים חיצוניים, שעשויים להזיק לרווחיות של העסק). על בסיס ניתוח SWOTניתן לגשת לבניית אסטרטגיה שיווקית מנצחת המתייחסת לגורמים המרכזיים ובעלי ההשפעה הרבה ביותר בניתוח הזה.

 

אם אתם מנהלים עסקו מתקשים בבניית אסטרטגיה שיווקית מתאימה, אתם מוזמנים לפנות אלינו בהקדם לקבלת מידע ולהגעה לשיחת ייעוץ.  חפשו אותנו בגוגל "מאה הימים" וערכו אבחון שיווקי באתר האינטרנט שלנו במתנה!


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה