שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> פרסום ושיווק -> מיתוג
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מיתוג
 

משמעות תליון החמסה


גלית לוי

גלית לוי

 
 

מה המשמעות של תליון חמסה?

תליון יהלומיםבצורת חמסה בפירושה הערבית זה המספר חמש היא קמע בצורת כף ידבעלת חמש אצבעות פרושות, חמש האצבעות בה מסמלות את חמשת עמודי האסלאם: האמונה, התפילה, הצדקה, הצום והעלייה לרגל. האמור להגן מפני עין הרע. על-פי המסורת המוסלמית, היד מייצגת את ידה של פאטמה, בתו של מוחמד נביא האסלאם. בתורת הסודביהדות, מסמלת החמסה את האות ה' משם הויה משמשת כסגולה מעין הרע אך כשאר הסגולות, לא מיוחסת לסגולה בפני עצמה כח, אלא היא כלי שעל ידו הקב"ה מעניק טוב אדם.לעומת זאת, הרב דב ליאור ענה על השימוש בחמסה כי "מדובר באמונות טפלות ויש להימנע מהם, מיסטיקה איננה דרכה של היהדות."‏ מקורותיה האמיתיים של החמסה הם כנראה עתיקים יותר, ונעוצים בסמלה של טנית, אלת הירח הקרתגנית החמסה נפוצה במזרח התיכוןובצפון אפריקה, ונהוג לתלות אותה בעיקר בפתחי הבתים, על הצוואר, במכונית, בארנק, או במחזיק המפתחות. החמסה מופיעה לרוב במבנה סימטרי, בו הבוהן והזרת זהות ומקבילות זו לזו, אם כי קיימות גם חמסות המעוצבות בצורות מדויקות יותר מבחינה אנטומית. בחמסה משולבים לעתים קרובות סמלים נוספים האמורים לסייע כנגד עין הרע, כגון עיניים, דגים, ומגני דוד.

איך לבחור את החמסה המתהימה לך?

ישנם כיום בעולם התכשיטים הרבה צורות של חמסות.יש חמסות קטנות יש חמסות גדולות. יש חמסות שהם מלאות כף יד מלאה ויש שהם חלולות במרכזן. ישנם תליוני יהלומיםבצורת חמסה שהם משובצים כולם ביהלומים ויש כאלה שרק המסביב שלהם משובץ יהלומים. ישנם סיגנונות שלמשבצים יהלומים שחורים מבחוץ שזה יהיה המיסגרת ומבפנים יהלומים לבנים. ויש כאלה שרוצים לשבץ רק את המסגרת.

איפה ליצר את תליון החמסה?

תכשיטי ספיריםמהבורסה ליהלומים ברמת גן יכולה ליצר לכם את כל סוגי החמסות שיעלו לכם בראש מהנייר הם מביאים את זה למחשב מהמחשב להדפסה בתלת מיימד ואז ליציקה בזהב. משם לשבץ לכם את תליון החמסה לפי כמות היהלומים שתרצו ולפי התקציב שלכם.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה