שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2545
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> פרסום ושיווק -> מיתוג
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מיתוג
 

תרגום מעברית לערבית - רק בדרך הנכונה


dadon

כתיבת מאמרים ופרסומם

 
 
תרגום מעברית לערבית – שוקולד בלחיצת יד

כיף חאלכ? האם מדובר כאן בשיח ישראלי או בשיח ערבי? ובכן, מדובר בשניהם. מלים רבות משמשות את הרחוב הישראלי, מלים שלקוחות היישר מן השפה הערבית. ואחרי ששאלנו לשלום החבר אז גם נתנו לו 'כיף'. אחר כך נשתכללו העניינים והשוקולד המשווק נשא את השם 'כיף כף' כדי להעלות אסוציאציות של חיבה, הנאה ומצב רוח טוב בין אנשים. בחירת השם של השוקולד היא טובה מבחינה שיווקית אבל לא היתה מקבלת אישור משירותי תרגום שנדרשים לדיוק במשמעות המלים.

תרגום מעברית לערבית דורש גם את כתיבת הטקסט בערבית ולמזלנו, יש כיום מקלדות שמכילות את האפשרות להקליד בערבית, כך שאין צורך לרשום. במקלדות הללו גם המספרים מותאמים להקלדה בערבית שהרי המספרים בערבית שונים מאלה שבעברית.

האמת ניתנת להיאמר שבעברית היה מקום להשתמש במספרים כמו בערבית בגלל הקירבה של העברית אל השפות השמיות אבל העברית רצתה לשמור על הדמיון לכתיב האירופאי והספרות בה הן כמו באנגלית. המספרים בערבית דומים למספרים שבשפות השמיות הקדומות ולפעמים הם אפילו הגיוניים יותר בצורתם. בתרגום מעברית לערבית, על כל פנים, המספרים יובאו בספרות ערביות.

תרגום מעברית לערבית – בחזרה אל המקור

שמות של מקומות שמתורגמים מעברית לערבית יהוו לפעמים חזרה אל השם המקורי של המקום. מעיין אגוזים, למשל, שנמצא במערב ירושלים, ייקרא בתרגום מעברית לערבית עין אל ג'וז, וזהו שמו המקורי, על שם עצי האגוז שצומחים שם. יוצא אם כן שהתרגום מעברית לערבית החזיר למקום את השם המקורי שלו שניתן על ידי ערבים תושבי האיזור.

 

ועוד לגבי חזרה אל המקור, תרגומים מעברית לערבית עוברים תרגום נוסף לעברית כדי לבצע הגהה. כך עושים בשירותי תרגום. השפות הן אמנם אחיות אבל הויכוחים הגדולים ביותר, נמצאים כידוע, בתוך המשפחה.

למאמרים נוספים בנושא תרגום מעברית לערבית

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה