שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7295
Like: 59
מאמרים -> פרסום ושיווק -> קידום אתרים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
קידום אתרים
 

איך לכתוב כתיבה שיווקית


 karaAdmin

 karaAdmin

 
 
מהי בעצם כתיבה שיווקית?

בשונה מסגנונות כתיבה רבים אחרים, כתיבה שיווקיתנחשבת לא פעם כז'אנר החמקמק והקשה ביותר לתפיסה - מפני שהיא משתרעת על פני מבחר תחומים, נושאים וסוגי ניסוחים שונים, וכן היא דורשת רמות דיוק מהגבוהות והעדינות ביותר. אך מעל לכל הכללים והתבניות לכתיבה, נשאלת שאלה אחרת ובסיסית אף יותר מכך - איך בכלל מגדירים כתיבה שיווקית? למה בדיוק היא נועדה, ומתי בעצם משתמשים בה?

השחקן החדש

במשך מאות ואלפי שנים העולם התוודע, באופן כמעט בלעדי, לשני סגנונות כתיבה בודדים: הכתיבה היצירתית, והכתיבה האינפורמטיבית. אך במאתיים השנים האחרונות נוספו אליהם לפתע עוד מגוון סגנונות אחרים - בהם הכתיבה העיתונאית (ובעיקר הכתיבה הביקורתית), הכתיבה לפרסומות ואפילו הכתיבה היחצנית, כאשר במובנים מסוימים ניתן להגיד כי כתיבת תוכן שיווקי הוא למעשה שחקן חדש לחלוטין בתחום, שנולד רובו ככולו בעשרת השנים האחרונות, עם עלייתו של תחום השיווק הדיגיטלי. הכתיבה השיווקית שונה במהותה מכתיבה לפרסומות מפני שהיא בפשטות אינה משמשת כפרסומת של ממש, אך מנגד היא גם אינה משתייכת לכל סגנון כתיבה אחר, ולכן יוחדה לה חשיבות חדשה מצד עצמה.

ומהי הכתיבה השיווקית עצמה?

במילים פשוטות, כתיבה שיווקית נועדה להסביר לקהל (ברוב המקרים, הגולשים באינטרנט) מהי החברה ומהו המוצר שעליו היא מבקשת לספר. חשוב להבין שהשיווק בצורתו הטובה ביותר, נעשה בצורת שיחה אנושית ורגילה - ממש כשם שהייתם מסבירים פנים אל פנים לאדם זר מי אתם ומה אתם עושים. כתיבה שיווקית טובה אמרה לדבר עם הקורא הממוצע בדיוק "בגובה העיניים", לא פחות ולא יותר מכך - אך זאת כמובן בהתאם לאופי קהל היעד הקורא אותה ולקביעת אותו "ממוצע" המתאים לה - כלומר שאם מדובר בקהל מבוגר או באנשי מקצוע ספציפיים למשל, הרי שאותו "גובה עיניים" יהיה מלכתחילה ברף עליון יותר, ולעומת זאת אם מדובר בחברה קטנה הפונה לקהל צעיר יחסית, סגנון הדיבור בה יהיה קליל ועממי יותר. בנוסף זכרו, כי הכתיבה השיווקית הטובה ביותר היא זו שמספרת סיפור, עם התחלה אמצע וסוף - שאותו יוכלו הקוראים לזכור מצד אחד, אך גם לאמץ ולהתרגש ממנו מהצד השני, עד ליצירת קשר והצטרפות לקהל הלקוחות הקיימים של החברה.

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה