שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> פרסום ושיווק -> קידום אתרים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
קידום אתרים
 

השונות בין הלוואה לכל מטרה לעומת הלוואה למשכנתא


אמנון
 
 
הלוואה רגילה נמדדת מול  התנהלות בחשבון, פיקדונות, ערבים וחסכונות

משכנתא היא סוג של הלוואה, אך בשונה מהלוואה רגילה, קשה יותר לקבל אותה. את ההלוואה הרגילה לוקחים כדי לכסות מינוס, לקנות רכב, לשפץ דירה, לשלם טיפולי שנים, לשלם ללימודים וכדומה. הביטחונות כנגד אותה הלוואה לרוב יהיו ערבים או הרכוש שבגינו לקחתם את ההלוואה או הפיקדונות ותכניות החיסכון שיש לכם. התנהלות בחשבון שלכם נבדקת על ידי הבנק או על ידי המקור המעניק לכם הלוואה לכל מטרה.

 

דרכי החזרים שונות

את המשכנתא אתם מחזירים בהחזרים כספיים שווים של קרן וריבית, לעומת הלוואה רגילה היכולה להילקח בדרכים אחרות, שבהן תשלומי הקן והריבית שונים, או בדרך שבה הלוואת בלון נלקחת, וכך אתם משלמים תחילה רק את הריבית, ולאחר מכן את הקרן, ויש מקרים נדירים שבהם לא תשלמו תחילה מאום, ורק לאחר תקופה תשלמו גם את הקרן וגם את הריבית במקביל.

 

שיעבוד נכס וקבלת כסף

בהלוואה רגילה אתם לא משעבדים נכס, לעומת משכנתא שבה הנכס שלכם משועבד, והרי הנכס יחצה את גובה ההלוואה ויבטיח לבנק כיסוי מלא שלה. כיוון שמשכנתא נלקחת לשנים רבות, אתם גם מקבלים כסף וגם ממשכנים כסף, הסיטואציה מורכבת ומצריכה מכם יועץ משכנתאות, בשונה מהלוואה רגילה שאינכם זקוקים לייעוץ בהכרח. הלוואות רגילות הרי ניתן לקבל גם דרך מענה קולי עד סכום מסוים, מה שמעיד על הקלות שבה ניתן להשיג אותה לעומת משכנתא שמצריכה ידע וחקירה רבה יותר של הבנק לגבי מצבכם.

 

 

מספר השנים, אחוזי ריבית, החובה בביטוחים

אחוזי ריבית במשכנתא יכולים להיות נמוכים יחסית להלוואות רגילות. את המשכנתא ניתן לפרוס לשלושים שנים לעומת הלוואה רגילה שלרוב תתפרס על גבי חמש שנים. יותר מכך, נאמר עשר שנים, ייאלצו אתכם לקבל אישור מיוחד של הבנק. לקיחת משכנתא תבטיח לכם לקבל 75% מערך הנכס שלכם, והסכום מגיע למאות אלפי שקלים ויותר. כמו כן, בעת לקיחת משכנתא, עליכם לעשות ביטוח נכס וביטוח חיים, לעומת הלוואות רגילות שבהן אין לכם התניה כזאת או אחרת, למעט ההבטחה שתצליחו לעמוד בהחזרים שהצבתם לעצמכם.

 

זכאות למשכנתא לעומת זכאות להלוואה רגילה

אין ספק שמשכנתא היא מחייבת יותר, ולכן לא כולם יכולים לעמוד בה. כשאתם לוקחים כזוג משכנתא, אתם צריכים להיות בטוחים שגם כזוג תמשיכו לצעוד יחדיו שנים רבות, אחרת תיאלצו לחלק את הנכס ביניכם ולהחליט אצל מי תישאר הדירה ומי ישלם את המשכנתא או שתמכרו אותה- סיטואציה מורכבת בעליל. כאמור, לא כל אחד יכול לקבל משכנתא, אך רבים האנשים שיכולים לקבל הלוואה לכל מטרה. כדי לקבל משכנתא אתם חייבים להיות בעלי הון התחלתי של 25% מן הנכס שאתם רוצים לרכוש. כמו כן, אסור שיותר מ33%  יילקחו לצורך החזר המשכנתא, זאת מתוך הבנה שאתם צריכים להשאיר לכם כסף גם למחיה. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה