שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2480
מאמרים: 7532
Like: 59
מאמרים -> צרכנות -> צרכנות הורים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
צרכנות הורים
 

באיזו רמת חום צריך לכבס את הבגדים


elisha ati
 
 

בין אם אתם מכבסים בצורה עצמאית או דרך מכבסה חיצונית, לרמת המעלות בה אנו עושים את הכביסה יש משמעות רבה. איך נדע לאיזו רמת חום מתאים סוג הבד אותו אנו רוצים לכבס?

 

לא הרבה רואים בצורה משמעותית את אופן ההכנה בו אנו עושים כביסה. אך ישנה חשיבות רבה לכל תהליך הכביסה, החל ממספר המעלות ועד לדרך הייבוש, כל התהליך הזה משפיע על בריאותנו ואורך חייו של הבגד.

רק מעטים יודעים שבין אם אתם סובלים מאלרגיה או אסתמה, צורת כיבוס נכונה יכולה להשפיע עליכם לטובה, ולהקל עליכם מבחינה בריאותית. איך בדיוק כיבוס נכון יכול לשפר את מצבנו הבריאותי?

חשבו כמה הבגדים שלנו חשופים ללכלוך, בין אם הם תלויים על הכיסא בחדר או עמוק בתוך הארון, אנו מבלים איתם בחוץ ובמקומות שהם לא תמיד הכי סטריליים. קרדית האבק היא יצור מיקרוסקופי השייך למשפחת הקרציות. קרדית זו נמשכת לבגדים שלנו כמו מגנט, היא המרכיב העיקרי של האבק. לכן, אם אתם סובלים מרגישות לאבק, עליכם לדעת שהקרדית מתה ב 60 מעלות. ככל שטמפרטורת הכביסה גבוהה יותר ניתן לחסל את הקרדית באופן יעיל יותר.


 

האם כל בד ניתן לכבס באותן מעלות?

לא, יש לעיין בתווית הבגד ולראות מה מומלץ שם. יש בגדים שיהרסו בחום גבוהה מידיי, או יאבדו את צבעם.

יש לחלק את הכביסה לפי צבעים, גם בכדי שלא יאבדו את צבעם וגם בכדי שהבגדים הלבנים לא יתלכלכו.

כביסה צבעונית כהה ניתן לכבס במים קרים, כביסה צבעונית בהירה מומלץ לכבס בטמפרטורה של 30 עד 50 מעלות. כביסה לבנה רצוי לכבס לא מעל 90 מעלות.

אם אתם רוצים לשמור על איכות הבגד מבלי לפגום בו מומלץ לכם לכבס בין 30 עד 40 מעלות ללא הרתחה.

יש להדגיש, שבמעלות אלו אם הנכם סובלים מאלרגיות, רמת החום הזו לא מחסלת לגמרי את החיידקים.

 

לסיכום

לרמת החום בה אנו עושים את הכביסה שלנו יש השפעה רבה על המשך היום שלנו, ואף על אורך החיים של הבגד. יש לעיין בתווית הבגד ולראות מה מומלץ על ידי החברה שייצרה את הבגד. זכרו שלכל סוג בד יש את הדגשים שלו, אין לערבב בין צבעים כהים ובהירים, אין לערבב בין כביסה צבעונית לכביסה לבנה. אם אתם סובלים מאלרגיות או מאסתמה, התייעצו עם רופא, אך יש סבירות גבוהה שאם תשנו את האופן בו אתם עושים את הכביסה, המצב הבריאותי שלכם ישתפר, קרדית האבק ושאר החיידקים הנתפסים על הבגדים שלנו מתים רק במעל 60 מעלות.

 

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה