שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> צרכנות -> צרכנות הורים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
צרכנות הורים
 

בחירת מיטה לילדים ולבני נוער


שגית ד.
 
 

בשנים האחרונות ישנה תופעה הולכת וגדלה של אנשים בוגרים אשר בוחרים לישון במיטה זוגית, גם אם הם אינם חולקים אותה עם בת או בן זוג. בהמשך לכך, בשנים האחרונות יותר ויותר הורים בוחרים לרכוש מיטה זוגית גם עבור ילדיהם המתבגרים ואף ילדים צעירים יותר.

אם בעבר הבחירה הטבעית הייתה לקנות לילד או לילדה מיטת ילדים או לנער או נערה מתבגרים מיטת נוער, כיום הבחירה במיטת נוער או במיטת ילדים אינה ברורה מאליה. מחקרים מראים כי ישנה ירידה ברכישת מיטות יחיד בעוד יותר ויותר חנויות מציעות מצעי מיטה זוגית בעיצובים צעירים אשר מיועדים לבני נוער ולילדים.

כיום הרצון של ילדים ובני נוער להרגיש בוגרים גדל, וישנה חשיבות רבה לדרך בה הם נתפסים על ידי חבריהם. זו אחת הסיבות שהם מעדיפים לקנות מיטה זוגית על פני מיטת ילדים או מיטת נוער. עיצוב חדר השינה מקרין על אישיותם כלפי חבריהם והסביבה. לא רק בחירת המיטה חשובה, אך ללא ספק המיטה מהווה את אחד האלמנטים הבולטים והדומיננטיים ביותר בחדר.

סיבה נוספת שמובילה לבחירה לרכוש מיטה זוגית למתבגר או לילד היא כלכלית, מכיוון שרכישת מיטה זוגית נעשית מתוך ראייה לטווח הארוך. הורים מעדיפים לרכוש מיטה זוגית איכותית אשר תלווה את ילדם לאורך שנים רבות גם עם התבגרותו, ובכך למעשה לחסוך את העלויות שברכישת מיטת נוער ואח"כ החלפתה במיטה זוגית.

סיבה אחרת לעלייה ברכישת מיטות זוגיות עבור בני נוער וילדים היא העידן הדיגיטלי. בעוד שבעבר חדר השינה שימש את הילד או הנער בעיקר לשינה, כיום ילדים ובני נוער מעבירים את רוב הזמן מחזרתם מבית הספר ועד הבוקר שלמחרת בחדר השינה, כשרוב שעות אחר הצהריים ועד הלילה מוקדשות לגלישה ברשתות חברתיות ואינטראקציה עם חבריהם באמצעות המחשב הנייד, הטאבלט  או הטלפון הסלולרי.

ילדים ובני נוער מבלים כיום יותר ויותר שעות בחדרם מול המחשב ופחות בחוץ במשחק עם חברים. מחשבים ניידים ומכשירים מתקדמים אחרים, אשר אינם מגבילים את המשתמש לשבת מול מחשב נייח על שולחן העבודה, פופולריים ביותר וגורמים גם הם לכך שבני נוער מבקשים מההורים מיטה זוגית. מיטה זוגית מאפשרת להם ליהנות מהמרחב והנוחות שהיא מציעה, ולהשתרע עליה בעוד הם מכינים את שיעורי הבית במחשב הנייד או גולשים באינטרנט.

אלמנט חשוב בנוגע לרכישת מיטה זוגית הוא עניין רכישת מזרן זוגי אורטופדי איכותי. איכות המזרון משפיעה על איכות החיים שלנו, הן מבחינת מצב בריאותנו הפיזית, והן מבחינת המצב הנפשי. שינה על מזרון לא איכותי יכולה להשפיע לרעה על מצב רוחנו, לגרום לעייפות במהלך היום, לכאבי גב ושרירים ועוד ולכן חשוב לבחור מזרון איכותי.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה