שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2542
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> צרכנות -> קניות אונליין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
קניות אונליין
 

מבצעים והשפעתם על חיינו או למה אנחנו כל כך אוהבים אותם


טליה פלד-נתנאל

 
 

כאשר בשנת 1887 הוציאה קוקה קולה את השובר הראשון שלה אי פעם. היא כמעט ולא הבינה עד כמה חשוב יהיה הקונספט הזה בעיצוב עתידו של המסחר. באמצעות השובר של קוקה קולה, יכלו המקבלים לרכוש כוס קולה אחת בחינם בכל פעם. היה זה משמעותי למדי מאחר וקולה, שהושקה שנה אחת קודם לכן, נהנתה מאסטרטגיה שיווקית זו, ועודדה את הצרכנים לאמץ אותה אל חיקם. מאז ועד היום הפכה היא לשם דבר, ולאחד המוצרים שניתן למצוא כמעט בכל בית ובכל מרכול. בנוסף, כיום כמעט כל מותג וקמעונאי משתמשים בהנחות או במבצעים כדי להרחיב את העסק שלהם. אולם נשאלת השאלה: מה איתנו הצרכנים, איך המבצעים הללו משפיעים על חיינו, ומה אנחנו מרוויחים מהם?

הנחות מעצימות את תחושת האושר שלנו

מחקרים שונים שבדקו את התגובות הרגשיות של הצרכנים מצאו כמה נתונים חשובים. כמו לדוגמה, במחקר שהובל על ידי ד"ר פול ג'ייק זק, פרופסור לנוירו-כלכלה באוניברסיטת קלרמונט, החלו החוקרים ללמוד כיצד ההנחות משפיעות על האושר, הבריאות ומידת הלחץ של הצרכנים. לפי המחקר שלהם מקבלי ההנחות חוו עלייה של 38% ברמות האוקסיטוצין, והיו 11% מאושרים יותר מאלו שלא קיבלו הנחה. יתרה מזאת, שיעורי הנשימה שלהם ירדו ב 32%, שיעורי הלב ירדו ב 5%, ועל פי הדיווחים, רמות הזיעה היו נמוכות פי 20 לעומת בני גילם. כתוצאה מכך, הם הרגישו יותר רגועים ופחות לחוצים.

לכן צרכנים התרים אחר עסקאות מוצאים עונג רב בקבלת הצעה טובה. לעתים קרובות, סיבה לחגיגה היא הנחה בלתי צפויה של מותג מועדף שלרוב אינו מציע הנחות. והראייה מבצעי באלק פריידי או סייבר מונדי שנפוצים במהלך חודש נובמבר. יתרה מכך, מותגים המציעים מבצעים מיוחדים יוצרים תרחישים של win-winעבור קונים שחוסכים כסף, וקמעונאים שמגדילים את מכירותיהם.

הצגתם של מוצרים חדשים בשוק

ישנן מספר אסטרטגיות נוספות שעובדות עלינו הצרכנים, פעם אחר פעם, ולכן כדאי לשים לב אליהן. כמו לדוגמה, הנחה עבור מוצרים חדשים שיצאו לשוק. עבור מרבית הקונים, קנייה של דבר בפעם הראשונה במחיר מלא מבלי שיש להם ניסיון אישי עם הפריט או ביקורות כלשהי להישען עליה, עלולה להיות מרתיעה. אבל אפילו הנחה קלה יכולה לשנות את יחס הקונה כאשר מדובר ברכישה כזו.

למבצעים יש גם אפקט נוסף והוא להפוך את הרכישות שלנו ליותר ספונטניות. כן, לא פעם צרכנים מדווחים כי הם ביצעו רכישה שלא כיוונו אליה במקור, וכי הם עשו זאת  אך ורק על סמך הצעת מבצע או הנחה. כמו לדוגמה הצעות של רכישת שניים וקבלת שלישי בחינם.

אסטרטגיה נוספת היא חלוקתן של דוגמאות או התנסות במוצרים. עבור הייצרן לרוב משמעותה היא עלות אפסית, אלא שהיא יכולה לשפר פלאים את מאזן הרווחיות של מותגים רבים. זוהי ככל הנראה הסיבה לכך שמותגים נוהגים להציע שימוש נטול סיכון לצרכנים שיכולים להתנסות במשהו חדש ובחינם. התנסות זה לכאורה טוב, ועדיין מומלץ לבדוק טוב טוב את "מתנת החינם" הזו שקיבלתם.

הדגמה – איך לבדוק שההצעה שקיבלתם טובה

רצינו לבדוק איפוא הלכה למעשה את שלל העיצות שנתנו לכם מעלה, ופנינו לבדוק את ההצעות של פלאפון מבצעים. חבילת הבסיס שבדקנו מיועדת ללקוחות חדשים בלבד, ההצעה בה היא עבור שיחות והודעות ללא הגבלה, אליהן מצטרף נפח גלישה של 80  ג'יגה במחיר של  34.90 ש"ח לחודש, עבור מנוי יחיד. הוספת שני מנויים לקו הראשון תשנה את המחיר ל- 29.90 ש"ח לחודש בעבור כל מנוי. כדי לנייד את המכשיר יהיה עליכם לשלם 9.90 ש"ח לסים חדש, והצטרפות דרך האתר תאפשר לכם לקבל את כרטיס הסים עם שליח הביתה ללא כל עלות. המתנה במקרה הזה היא הבונוס שפלאפון נותנת והוא כולל תוספת של 100 ג'יגה לשלושת חודשי ההצטרפות הראשונים.

אפשרות אחרת היא להצטרף לחבילה של 100 ג'יגה, בעלות של 44.90 ש"ח לחודש.  במידה ותצרפו שני בני משפחה נוספים  לסך המנויים שלכם יוזל הסכום ל- 39.90 ש"ח למנוי, בן משפחה נוסף, שלישי במספר, יוזיל את סכום המנוי ל- 34.90 ש"ח לחודש לכל מנוי. כמובן שניוד המספר יחייב אתכם לרכוש כרטיס סים חדש שעלותו היא 9.90 ש"ח ואם תצטרפו דרך האתר תוכלו לקבל אותו הביתה בבאמצעות שליחות ללא תשלום. גם עבור חבילת התקשורת הזו מוסיפה פלאפון את הבונוס המיוחד שלה של ה- 100 ג'יגה הנוספים.

אם אתם כאלו שלא אוהבים לנחש מה יהיה מחיר החבילה בשנה הבאה, או כשפלאפון תחליט לשנות אותו, הנה הצעה נוספת עבורכם. לפיה המחיר יהיה קבוע לחמש השנים הבאות. בחבילה זו נכללים שיחות והודעות ללא הגבה וכן חבילת גלישה בנפח של 100 ג'יגה בייט אם אפשרות לגלוש ללא הגבלה באפליקציות המובילות כמו יוטיוב. בתור בונוס תקבלו כאן חיבור לתוכנות פלאפון קלאוד ופלאפון סייבר.

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה