שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2541
מאמרים: 7584
Like: 59
מאמרים -> צרכנות -> קניות אונליין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
קניות אונליין
 

צרכנות נבונה והאם כדאי להתפתות למבצעים


טליה פלד-נתנאל

 
 

יש אנשים שדי במילה "מבצע" כדי לעורר בהם את הצורך לנהור ולרכוש מוצר או שירות כלשהו. לכאורה, יש צדק בנהירה הזאת שהרי מדובר בהוזלה משמעותית במקרים מסויימים. אחרים לעומתם בורחים ממה שמוצע תחת הכותרת "מבצע" כמו מאש, ולא בכדי. אלו הם מי שלרוב התפתו לרכוש מוצר ב"מבצע" ומצאו עצמם מוציאים הרבה יותר ממה שתיכננו או רצו, ולעיתים מבלי שממש היו זקוקים לכך. אז איך ניתן לגשר בין שני הקטבים הללו, ולמה כדאי להתייחס כאשר אנו עוסקים בתחום התקשורת הסלולארית ורכישת שירותים המוצעים ב"מבצע".

רגש מול ההיגיון

רכישת מוצר במבצע למעשה מכוונת אותנו לפעול יותר על פי רגשותינו ופחות על פי ההיגיון הבריא. המילה מבצע מייצרת אצל לא מעטים מתוכנו תחושת בהילות שמחייבת אותנו לרכוש שמא נפסיד הצעה טובה שמוצעת לנו. חלקנו משתדלים להתעלם מתחושת הבהילות הזו ואז עשויים לפספס הזדמנות טובה שנקרית בדרכם, כזו שתאפשר לנו אכן לחסוך כסף ואולי הרבה כסף. לכן העצה הכי טובה היא לנסות ולבדוק כל מקרה באופן פרטני, ולברר אם הוא אכן מתאים לנו הן מבחינת ההנחה והן מבחינת הצרכים.

כדאי מאוד לשים לב לפרטים הקטנים. כן אילו שאנחנו בדרך כלל מדלגים עליהם, או לא טורחים לקרוא אותם. הם אלו שבדיוק יכולים להסביר אם מדובר במבצע אמיתי, או בתרגיל שיווקי שבסופו של יום יגרום לנו לקחת חלק בעסקה בלתי משתלמת בעליל.

להשוות מחירים ולבדוק מה רוכשים

כדי לדבר על הנושא באופן יותר ספציפי בואו נתייחס לדוגמה למה שמתרחש בעולם המפעילים הסלולאריים. הרפורמה בשוק התקשורת דאגה להעלות את מספרם של אלו באופן חד, מה שגרם גם להיצף של הצעות המגיעות אל הצרכנים, כלומר אלינו. וכאן נותר לנו לברור את המוץ מהתבן ולבדוק מהן ההצעות שבאמת משתלמות לנו. אפשר לעשות זאת באמצעות מספר מדדים.

נתחיל עם נושא השירות. כדאי מאוד שלא לשעות להבטחות בלבד, אלא לבדוק אם אכן מדובר בתחברת תקשורת אמינה. מהי דרך הפעולה במקרה כזה? ובכן, אפשר להשיג את תגובתם של לקוחות אחרים. כדאי לברר אצל מכרים שלכם הרשומים אצל ספק התקשורת שאותו אתם בוחנים, לגבי איכות השירות שהתקבלה ממנו. שהרי כל המבצעים שבעולם לא יספקו אתכם אם תגלו שנרשמתם לשירות גרוע, מרובה בתקלות.

כמו-כן, בדקו את זמן ההתחייבות שאליה אתם נדרשים כדי להצטרף לחבילת התקשורת בה התעניינתם. בררו אם קיימת נקודת יציאה, ואם ישנה כזו, בידקו מה העלות שלה בטרם תסתיים ההתחייבות שלכם. שימו לב גם לגבי "הטבות" שונות שמוצעות לכם במידה ותרכשו את החבילה. בדקו עד כמה באמת הן אכן טובות לכם והאם ל"מתנה" שהרווחתם יש תג מחיר שתצטרכו לשלם בסופו של דבר.

על מנת לבדוק באופן ברור יותר את ההצעות השונות, בואו נקח לדוגמה את פלאפון מבצעים שיש לחברה הזו להציע, ונפרוט אותם כך שנבחן כל הצעה לגופה. רק להזכיר,פלאפון היא החברה הותיקה ביותר מבין חברות הסלולאר, ולה יש כרגע תשתיות רחבות ואיתנות בכל הארץ. כאשר מדובר בתקלות, הרי שמספרם מועט. לפיכך, אנחנו למעשה בוחנים חברה בעלת שירות יציב עם מוניטין חיובי ונסיון רב שנים. כל אלו הם משמעותיים בעת בחינת ספק שירות סלולארי. יש לזכור כי פלאפון אינה מציעה שירותים נוספים, זאת בניגוד למתחרותיה, מה שהופך אותה לחברת סלולאר בלבד.

בחינת ההצעה – האם מדובר במבצע משתלם?

עבור לקוחות חדשים מציעה פלאפון חבילות תקשורת שונות. הצעה הבסיס כוללת שיחות והודעות ללא הגבלה עם נפח גלישה של 80 ג'יגה במחיר של 34.90 ש"ח לחודש. אם המצטרף יוסיף עוד מנוי נוסף לקו הראשון ישתנה המחיר למחיר ויוזל ל- 29.90 ש"ח לחודש. בעת הניוד יש לרכוש מפלאפון כרטיסי סים חדשים שעלות כל אחד מהם היא 9.90 ש"ח. הצטרפות לפלאפון דרך האתר מאפשרת קבלתו של כרטיס הסים הביתה באמצעות שליח וללא תוספת תשלום.

הצעה נחמדה שמצטרפת אליה הטבה חינמית, והיא תוספת של 100 ג'יגה לשלושת חודשי ההצטרפות הראשונים. הבעיה האמיתית היא אם כן להתרגל ל-80 ג'יגה לאחר שלושת החודשים שבהם גלשתם עם 180 ג'יגה.

ניתן להמתיק את הגלולה במקרה הזה, אם מצטרפים מראש לחבילה של 100 ג'יגה. עלותה של זו לחודש היא 44.90 ש"ח. במידה ומדובר בעוד שני מנויים נוספים החבילה תוזל והסכום למנוי יהי 39.90 ש"ח. צירופו של בן משפחה שלישי תוזיל את הסכום הזה אף יותר והעלות תהיה 34.90 ש"ח לחודש למנוי. גם כאן יש לרכוש את כרטיסי הסים בעלות של 9.90 ש"ח לכל אחד, והצטרפות דרך האתר תאפשר לכם לקבל את הכרטיסים הביתה באמצעות שליח, וללא תוספת תשלום. אלא שגם לחבילה של ה-100 ג'יגה מצטרף הבונוס של ה- 100 ג'יגה לשלושה חודשים. הצעה משתלמת במיוחד.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה