שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2473
מאמרים: 7519
Like: 59
מאמרים -> קואוצ'ינג -> יחסים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
יחסים
 

4 שיעורים שאנשים יכולים ללמוד דרך טיפול באמצעות סוסים


אורי נוי
 
 

אנשים וסוסים חיפשו קשר אחד עם השני מאז שהם ראו זה את זה. למרות שסוסי רכיבה יכולים להיות מלהיבים, יש משהו עוד יותר עמוק שמושך אותנו אליהם.

 

"יש דמיון רב בין סוסים לאנשים", אומר דדה ביסלי, M.Ed, LPC, מרפאת סוסים בחווה טיפולית, שמגדל סוסי רכיבה ונותן ייעוץ מרפא לאנשים פרטיים, זוגות ומשפחות במשך 30 שנים. "כמו אנשים, סוסים הם יצורים חברתיים אשר יוצרים דינמיקה בעלות ערך דומה להפליא למערכת המשפחתית האנושית."

 

טיפול באמצעות סוסים מספקת חוויה ממשית ומאתגרת שגורמת לאנשים להסתכל על עצמם ועל העולם בדרך חדשה. אנשים אשר נאבקו כדי להתקדם או להשיג את מטרות הטיפוליות שלהם עשויים לקבל קרש קפיצה משמעותית בעזרת טיפול באמצעות סוסים.

 

מחקרים הוכיחו את היעילות של טיפול באמצעות סוסים, והם מראים כי זה טיפול שעוזר לאנשים בהורדת לחץ דם, ירידה בקצב הלב, ירידה במתח, ומפחית סימפטומים של חרדה ודיכאון. טיפול באמצעות סוסים גם עוזר לאנשים הנאבקים בהתמכרויות. טיפול באמצעות סוסים עוזרת גם לאנשים הסובלים מהפרעות נפשיות לפתח את הכישורים הנדרשים לנהל חיים בריאים.

 

אז איך בדיוק עוזר הטיפול באמצעות סוסים?

 

זיהוי והתמודדות עם רגשות

אנשים רבים הנאבקים עם התמכרויות, טראומה ובעיות נפשיות אחרות יודעים שזה קשה לנהל אורך חיים נורמלי. האנשים האלו נאבקים בתחושת כאב עצומה והם עשויים להשתמש בסמים או בהתנהגות כפייתית אחרות (למשל, מין, אכילה או הימורים) בניסיון להפחית את העצב, הכעס, הפחד או אפילו את השמחה.

 

טיפול באמצעות סוסים היא דרך מצוינת ליצור קשר אמיתי עם אותם מחשבות ורגשות במקום להשתמש בסמים כדי לטפל בבעיות שלהם. לסוסים יש יכולת ייחודית לחוש רגשות ולהגיב בהתאם. אם מישהו כועס או תוקפני, הסוס יכול להיות עקשן. אם האדם הוא חרד, הסוס עשוי להיות עצבני. טיפול באמצעות סוסים יכול לעזור לאותו בן אדם הסובל מהתמכרות לראות את עצמו בצורה יותר מציאותית.

 

.2 מיומנויות תקשורת

כתוצאה משימוש ממושך בסמים, הרבה אנשים עם התמכרויות ובעיות בריאות נפש לא מפותחים מבחינה רגשית. הם עלולים להתקשות בלהתקרב לאנשים אחרים, לפיכך, קשר קרוב עם סוסים יכול מאוד לעזור לבן אדם להיפתח מבחינה רגשית.

 

3. סימון גבולות

עבודה עם סוסים יכול במהירות לחשוף דפוסי חשיבה והתנהגות הסתגלותית של אדם. סוסים יכולים להבהיר למישהו מהם הגבולות שהוא חצה.

 

4. התמודדות מול פחד

סוסים הם בעלי חיים גדולים, מה שיכול לגרום לאנשים לפחד מהם. אנשים יכולים לברוח או לעמוד מולם. אנשים הלומדים לעמוד מולם עוברים תהליך של עיבוד של הרגש שלהם, מה שעוזר לאותם אנשים בטווח הארוך.

 

מאמר מאת חוות סוסים - חוות דובי

 

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה