שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> קואוצ'ינג -> קבלת החלטות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
קבלת החלטות
 

איך מתכוננים עסקים בישראל לקראת חודשי הקייץ והחג שבא מייד אחריו


דורון עמית

דורון עמית, יועץ עסקי,יועץ עסקי לעסקים קטנים,יועץ עסקי לעסקים במשבר, יועץ שיווק, מלווה ומגביר מכירות 

 
 

 

אנחנו נמצאים בחודש יולי 2013

הקיץ בעיצומו, עובדי הממשלה יוצאים לחופש, ועדי החברות הגדולות מוציאים את חבריהם לנופשים בחו"ל, כול מי שמשכורתו או הכנסתו מובטחת יכול להרשות לעצמו לקחת חופש בחודשים אלה, ואם לא די לנו בזה אז ב-4 לחודש ספטמבר מתחילים חגי תשרי!

אין במאמר זה להקניט (חס וחלילה) את היוצאים לחופשים, או עובדי ממשלה) מאמר זה בה להדגיש את מצוקת העסקים הקטנים הבינוניים ואפילו הגדולים, ההולכים לעבור שלושה חודשים קשים.

כמי שנותן ייעוץ עסקי אני מסתכל על הנתונים שפרסמה התאחדות התעשיינים ומגלה כי ביחס לחודשים מארס אפריל 2012 ל- מארס אפריל 2013 חלה ירידה במספר העובדים בענפי המשק השונים ב-קרוב ל-1800 עובדים ובעיקר המספר הגדול ביותר בענף הרהיטים (עוד קטגוריה שהולכת הביתה ומותירה עסקים, אנשים ובני משפחותיהם ללא פרנסה) הקטגוריות שהרגולטור או הרשתות הגדולות מוחקות מאיצות את הקצב ובסופו של יום נמצא כאן רק מרכזי קניות, רק רשתות גדולות, ובעידן הטכנולוגי המתקרב בו הקניון הופך להיות וירטואלי עוד נמצא את מרכזי הקניות וחנויות הרשתות סגורות. נוכל לסמוך רק על הטבע האנושי הדורש את חווית הקניה כעוגן שישאיר רשתות ומרכזי קניות פתוחות.

כמי שנותן ייעוץ עסקי, בחזרה אל הנתונים הנוספים שמתפרסמים עולה כי עסקים קטנים ובינוניים מתקשים לקבל הלוואות מהבנקים המסחריים, ולפי נתונים של קרן תבור לעסקים בערבות המדינה נמדד מדד של לחץ שעלה ל-25% מה שאומר כי היקף הפעילות של עסקים קטנים בינוניים וגדולים יקדה משמעותית ביחד עם הירידה בהיקף האשראי שמעניקים הבנקים לעסקים בקרוב ל-9 מיליארד שקל.

כ-יועץ עסקי נתונים אלה מעוררים בי חלחלה ופחד כתוצאה ממה שיכול להתפוצץ בפנים של כמעט כול עוסק קטן בינוני וגדול, היקף העסקאות של החברות ההולך ויורד, וגם אלה אשר מצליחים לעשות עסקאות עושים אותם במחירי הפסד תוך התעלמות מהעלות התפעולית וחישוב העלות הגולמית, חישוב כזה הוא תחילתו של התרסקות העסק מאחר שהוא גם צורך הלוואות, גם משלם ריביות, גם לא מכסה את ההוצאות התפעוליות, וכול זה רק בכדי לגלגל כסף.

ההמלצה החד משמעית שלי לעסקים אשר צוברים הפסדים חודשים רבים היא בראש ובראשונה לעצור את הוצאות התפעול, לעשות ניכוי מעמיק בשומנים (אם נשארו בכלל שומנים) ואם לא בשומנים אז בעצמות. אסור בתכלית האיסור לתת לעסק להתגלגל במדרון מאחר שהוא לוקח אתו עוד עסקים ומדרדר אותם! צריך ביצים בכדי לקבל החלטות נוקשות והחלטיות. צריך לזכור שעסק שצובר הפסדים חשבונאיים ותזרימיים הוא עסק לא טוב. זה בדיוק כמו אדם שצינורות הדם ללב שלו הולכים ונסתמים עד מוות ואם לא עושים ניתוח מעמיק או צנתור כול אחד לפי מצבו אזי הנכם יודעים מה יהיה בסופו!


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה