שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> קואוצ'ינג -> קבלת החלטות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
קבלת החלטות
 

אימון משפחתי לכלכלת המשפחה


צחי גרוסמן
 
 

אימון כלכלי לכל המשפחה

אין הרבה דברים בעולם שלנו שיכולים להשפיע עלינו בצורה דרסטית וברורה כמו כסף, ולכן זה מסביר מדוע כולנו מתעסקים בו. למען האמת, כבר כשאנחנו ילדים אנחנו נחשפים אל הקיום שלו ומתחילים להבין את המשמעות שלו, בין אם זה על ידי משחקים נפלאים כמו מונופול ובין אם זה בעזרת דמי הכיס שההורים שלנו נותנים לנו. לכאורה, היה טבעי לצפות שאם כבר מגיל צעיר אנחנו מתעסקים עם כסף, הרי שכשאנחנו מתחילים להרוויח בעצמנו נדע בדיוק איך לנהל אותו ומה לעשות איתו, אך המציאות היא שונה. במידה וגם אתם מנסים להתנהל בצורה נכונה מבחינה כלכלית ועד היום לא הצלחתם לעשות את זה, יכול להיות שזה הזמן לפנות אל גרוסמן יעוץ פיננסי, כי למה לכם להעביר עוד הרבה שנים בהתנהלות כלכלית לא נכונה שעלולה לפגוע בכם ומשפחה שלכם?

דברים שכדאי לדעת

עוד לפני שאתם פונים אל גרוסמן יעוץ פיננסי כדי לקבל ייעוץ לכלכלת המשפחה, יש כמה נתונים חשובים שכדאי שתדעו, כי הם יכולים להשפיע על התהליך שלכם של למידת התנהלות כלכלית חכמה. ראשית, אומנם זו לא עובדה משמחת, אך כדאי לדעת שאתם ממש לא לבד. כלומר, יש הרבה מאוד אנשים שפונים לקבל עצות פיננסיות, בין אם זה בנושא של החזרי משכנתא ובין אם זה בנושא של התנהלות יום יומית נכונה יותר. בנוסף לכך, אומנם חשוב לדעת איך הגעתם למצב הכלכלי שאליו הגעתם, אך אתם יכולים להיות בטוחים שרוב האימון הכלכלי יתרכז דווקא בעתיד ובאופן שבו אפשר יהיה לשפר את המצב הכלכלי שלכם, כך שהמטרה היא חיובית.

פוקחים עיניים למציאות

אחד מהגורמים העיקריים שמובילים אנשים להתנהלות לא נכונה מבחינה כלכלית בדרך כלל, זו העובדה שהם לא ממש יודעים כמה הם מרוויחים וכמה הם מוציאים. יש מצבים כאלה בחיים שבהם אנשים מעדיפים להעלים עין ולהתנהג כמו בת יענה ומקווים שמתישהו, ואיכשהו ההכנסות שלהם תהיינה פשוט יותר גדולות מההוצאות. הדבר הראשון שלומדים אצל יועץ לכלכלת משפחה כמו גרוסמן יעוץ פיננסי, זה שבפועל הדברים לא עובדים ככה ואי אפשר להתקדם אם לא מכירים במציאות. לכן הדבר הראשון שתעשו הוא לדעת מה באמת המצב הכלכלי שלכם, כמה אתם באמת מרוויחים וכמה אתם באמת מוציאים. רוב האנשים שמגיעים לעבור אימון כלכלי למשפחה מגלים שהם מוצאים הרבה יותר ממה שהם מרווחים, ובדיוק מההבנה הזאת אפשר להתחיל לעשות את השינוי. חשוב להבין שאפילו אם במשך שנים רבות התנהלתם בצורה כזאת זה עדיין לא אומר שזה הגורל שלכם, ואחרי שתכירו במציאות אפשר יהיה לשנות אותה הרבה יותר בקלות.

הגדרת מטרות ולמידת כלים פרקטיים

השלב הבא באימון הכלכלי שלכם יהיה להגדיר את המטרות שלכם ולהבין איך אתם יכולים להגיע אליהן. אתם צריכים להבין שאומנם יהיה עליכם לעשות שינויים מהותיים ולא את כל השינויים האלה קל לעשות, אך אין ספק שאם תתמידו זה בהחלט ישתלם לכם. האימון הכלכלי זה אומנם לא קסם והוא צריך את הזמן שלו כדי להתחיל להשפיע באופן פרקטי על החיים שלכם, אך אתם יכולים להיות בטוחים שאת התוצאות תרגישו בשטח וגם תשמחו מהן. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה