שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2408
מאמרים: 7393
Like: 59
מאמרים -> קואוצ'ינג -> קריירה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
קריירה
 

האם כדאי להקים מיזמים חדשים בתקופה הנוכחית


דורון עמית

דורון עמית, יועץ עסקי,יועץ עסקי לעסקים קטנים,יועץ עסקי לעסקים במשבר, יועץ שיווק, מלווה ומגביר מכירות 

 
 

החלטנו לפתוח עסק!

למרות כול הסטטיסטיקה כי עסקים קורסים תוך 5 שנים מיום פתיחתם "אנחנו כן החלטנו לפתוח עסק" יש לנו את האומץ, יש לנו את המימון, יש לנו את האמונה שהמיזם שלנו או העסק החדש שאנו חושבים עליו, ילך ולכן אנו פותחים! פותחים את העסק החדש שלנו.

 

כ יועץ עסקי הצהרה כזאת היא אכן באה מהמקום הנכון שהרי עם נלך לפי סטטיסטיקות לא נשתה חלב, לא נאכל עוגיות, לא נדרוך על הרצפה, ובכלל לא נעשה כלום כי כול דבר הרי הוא מסוכן! נכון! זו לא הגישה, לפחד לפתוח עסק או להגשים חלום, להתקדם בחיים, כי מי יודע מה יכולה להיות התפתחות של עסק ולאן הוא יגיע.

 

מספרים על אדם שניסה את כוחו בעסקים נפל וקם והעסק האחרון שהוא מנהל או הבעלים שלו זה PAPELכך שלעולם לא ניתן לדעת לאן יסע אותך העסק אשר אותו אתה פותח או יותר נכון המיזם שהחלטתה ללכת עליו.

 

אבל, ויש כאן אבל גדול, כ יועץ עסקי פתיחת עסק לאנשים צעירים אשר אין להם את הידע או הניסיון ולא יכולים לראות את מהלכי העסק בשנים הראשונות מאחר והם מחוברים להתעסקות שבחרו בעסק ולא בניהולו, והרי ידוע שרוב העסקים נופלים על נושא של "ניהול"  שהרי זה הבסיס לעסק מצליח "ניהול" וכושר הליכה בין טיפות הגשם גם שיש מבול וגם שיש גשם קל. טיפות הגשם הם תמיד נמצאות שם ליד עסקים שפותחים, טיפות הגשם חשוב שיעברו בין הניהול לבין העסק ולא יפגעו בהם, ולכן ניהול של עסקים בדרך נכונה היא המתכון להצלחתו וההמשכיות של העסק.

 

כ יועץ עסקי אני מתכוון כי דרכי חתחתים עוברים עסקים בטח בשלב הריצה שלהם על המסלול הנסיקה, בדיוק כמו שטיסה שיצאה לדרכה חייבת לעבור את שלב ההרצה והנסיקה על מנת לשייט באוויר כך גם עסק החודשים הראשונים או השנתיים הראשונות שלו הם השנים הקריטיים עבור העסק או המשכו.

 

אני יכול לשמוע אנשים אומרים! תעזבו אני כלכלן אני מבין, תעזוב אבי רואה חשבון והוא מבין, אשתי עורכת דין ואז אין לנו סיכוי לעשות טעות, ואלה הכול ביחד "מילים" ללא תוכן. לעסקים יש אנרציה שלהם ומי שאין לו את הניסיון להוביל עסקים בבטחה והתגמשות בדיוק כמו מורה דרך המכוון את קהלו בעיר זרה לא יוכל להמשיך ולהצליח בלהחזיק עסק על כול מחלקותיו. אולי תחום ההתעסקות או המומחיות של נושא העסק תהיה על העליונה אך לפרוט אותה לעסק מוצלח הדרך ארוכה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה