שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> קואוצ'ינג -> קריירה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
קריירה
 

האם ממשלת ישראל תומכת עסקים קטנים ובינוניים


דורון עמית

דורון עמית, יועץ עסקי,יועץ עסקי לעסקים קטנים,יועץ עסקי לעסקים במשבר, יועץ שיווק, מלווה ומגביר מכירות 

 
 

 

מה זה אומר לבעלי העסקים הקטנים והבינוניים שאחד מראשי הבנקים הגדולים מצהיר כי "ראינו כיצד גופים ממשלתיים ומוסדיים מערימים קשיים ומכשולים על עסקים קטנים"  דברים נוספים העולים מדבריו של אחד מהנהלות הבנקים הגדולות הוא כי התחושה היא כי עסקים קטנים ובינוניים מתרסקים בגלל ניהול בעייתי, סביבה מאתגרת, בעלי עסקים קטנים ובינוניים מעדיפים לעסוק בתחום ההתמחות שלהם אבל הם פועלים בחוסר ידע וניהול ממשי ובסביבה עסקית צפופה מאד.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי העסקים הקטנים והבינוניים מהווים את עיקר המשק העסקי במדינת ישראל והוא גודל בקרוב ל-3% בשנה. זאת ועוד שהעסקים הקטנים והבינוניים מייצרים 50% מהמשרות במשק הישראלי וההשפעה של "פיטורים" בכלל המשק פחותה אצל עסקים אלה בגלל פיזורם הרב ומרחב מחייתם.

כ יועץ עסקי התרופות היחידות הניתנות לעסקים קטנים ובינוניים במשק הישראלי מקבלות כוון רק בהעמדת אשראי לעסקים הן אשראי בערבות מדינה והן באשראי בנקאי או חוץ בנקאי, שלא כמו החברות הגדולות בישראל הנהנות מכול מיני תמיכות של הממסד כולל הפחתות של ארנונות או מיסים כאלה ואחרים, יוצרות הלוואות אלה חורים ופערים בתזרים המזומנים של העסקים הקטנים והבינוניים כי הלוואות צריכים להחזיר וסך הפעילות של מרבית העסקים הקטנים והבינוניים רק הולך וקטן.

לדעתי בחרו ממשלות ישראל להקים ארגון (מטי) אשר יספק את צרכי העסקים הקטנים והבינוניים בהדרכות, קורסים, עזרה במתן הלוואות, כאשר התוצאות מבישות ויש עסקים אשר סומכים או סמכו על ארגון זה אך הבינו כי לגוף זה אין מספיק שיניים בכדי להחזיק עסקים חיים למרות כול הבום סביב הפעילות הזאת.

מאחר ואנו מכירים את פעילות הכנסת ואנו יודעים כי לחברות הגדולות במשק הישראלי יש לוביסטים קבועים בכנסת ישראל אשר כנראה משפיעים על התנאים הטובים לחברות הגדולות ותמיכת הממשלה ואילו העסקים הקטנים והבינוניים לא נכללים בין הלוביסטים האלה והאמת הם לא כול כך מעניינים את הממשלה בגלל תקשורת לא מכוונת עסקים קטנים ובינוניים, חוסר עניין בפעילותם למרות שבין עסקים אלה נמצאים חברות ועסקים קטנים עם ידע גדול שפתאום פורצים ומביאים כסף גדול וכבוד למדינת ישראל.

אילו הממשלה הייתה מעניקה לעסקים קטנים ובינוניים הטבות במס, בארנונה, בחוקי העבודה, ברישוי, בהקטנת החוקים הצרכניים שהביאו לסגירה של חלק מהעסקים, ברגולציה, אזי יכול היה להיות שעסקים קטנים ובינוניים יכלו לחיות להתקיים ולהתפרנס.  

כמי שעוסק ב ליווי עסקי אני סמוך ובטוח כי להיעזר ב ייעוץ עסקי בעסק קטן או בינוני זה חובה ולא צורך.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה