שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7616
Like: 59
מאמרים -> קואוצ'ינג -> קריירה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
קריירה
 

המכון לאבחון עסקי על המצב האמיתי של בעלי עסקים בישראל


יובל איבני

המכון לאבחון עסקי - ייעוץ עסקי

 
 

המחקר האחרון של המכון לאבחון עסקי המתמחה ב-ייעוץ עסקי לעסקים קטנים ובינוניים מגלה כי מעל 95 אחוזים מבעלי העסקים בישראל מרוויחים פחות מהשכר הממוצע במשק. למרות ההילה שיוצרת התקרושרת, בעלי עסקים רבים נמצאים מתחת לקו העוני כאשר כשבעים אחוזים מהם סוגרים או פושטים רגל תוך פחות מחמש שנים.

הסיבות הן רבות, אך הבעיה העיקרית היא חוסר ההתייחסות לנושא מצד גורם כלשהי ברמה המדינית. הגוף היחיד שמנסה בהצלחה מועטה להתמודד עם הבעיה הוא הרשות לעסקים קטנים, אשר אין לה אפילו את הכלים הבסיסיים לעזור לבעלי העסקים האומללים, ואשר בהחלט הדירו את רגליהם ממרכזי הרשות בשנים האחרונות לאור חוסר היכולת שלה לתת תמיכה אמיתית.

מספר קרנות מועטות מספקות אשראי לעסקים לאחר הוצאת הנשמה לבעל העסק, אך גם כאן אין שום פתרון אמיתי לבעיה שכן הלוואה אחר הלוואה רק מחמירות את המצב הכלכלי של העסק שלא פתר מאומה, פרט לכמה חודשי חסד נוספים.

הבעיה העיקרית נובעת מחוסר ידע ניהולי מצד בעלי העסקים הרבים. שלא לדבר על הרוב שאפילו לא למדו קורס אחד בניהול או כלכלה, גם בוגרי הפקולטות באוניברסיטה שיוצאים אל עולם העסקים - לא ממש מצויידים בכלים אמיתיים להתמודדות עם עולם העסקים. התיאוריות שלהם מהולות בטעם רע של השתלטות הבנקים על הסילבוס של הפקולטות למנהל, כאשר הקורסים הראשונים שלומדים בכלכלה באוניברסיטה עוסקים בכיצד לקחת הלוואות במקום בכיצד לייצר כסף או רווח.

בספרו של מר יובל יבנקובסקי - "האם שווה להיות עצמאי?", חושף מר יבנקובסקי את הטעויות הרבות בתחום זה. מייסד מגזין "עסקים" של מעריב צוטט כמציין שספר זה מכיל יותר ידע מארבע שנים של לימודים אקדמאים. ואכן הנושאים החשובים באמת שכוללים כלים לתמחור נכון, שיווק, משא ומתן, מכירות, ניהול נכון של עובדים, תגמול שכר, מיסוי ועוד ועוד, מפורטים באופן ברור ונהיר לכל בעל עסק. 

ספםר חובה לכל הדעות.

המשך יבוא

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה