שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> קואוצ'ינג -> קריירה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
קריירה
 

מה אפשר ללמוד מחוקי הפיזיקה של ניוטון על העצמה אישית?


ליאור ברקן

בית הספר הישראלי ל NLP

 
 

 

אז למה צריך לקחת מאמן אישי, מאמן כושר או קורס NLPשעוסק בדיאטות (מבלי לזלזל ב-NLPכמובן)? כדי לא להודות באמת העגומה. אנחנו לא מרזים כי אין לנו מספיק יכולת העצמה אישית לעשות זאת.

מהי העצמה אישית?

העצמה אישית היא יכולת הפנימית שלנו להניע את עצמנו למרות חוסר ההצלחות. במילים אחרות, מדובר ביכולת שלנו ליצור מוטיבציה לעצמנו. היכולת הזו קשורה בצורה מהותית ליכולת השליטה העצמית שלנו ולפיתוח הביטחון העצמי שלנו.

במאמר זה אני רוצה להסביר את הקשר בין חוקי הפיזיקה הבסיסיים של ניוטון להעצמה אישית. אחרי הכל, חוקי ניוטון תיארו במשך שנים כיצד גופים משפיעים אחד על השני וכיצד ניתן להשפיע על תנועתם. לכן, נשתמש בחוקים אלו רק בצורה אנלוגית לעשייה.

חוק ניוטון להעצמה אישית: שימור תנועה

גופים נעים נוטים לשמור על תנועה וגורמים שאינם נעים נוטים להמשיך להשאר כאלה עד שמופעל עליהם כוח לנוע. בדיוק באותה צורה בנויה העצמה אישית. רק כשנניע את עצמנו לעשות, נוכל להמשיך לעשות. מצד שני, אם אנחנו לא עושים, זה לא יקרה מעצמו.

כדי להתחיל לעשות, על פי חוק זה, עלינו להשקיע בכך מאמץ. למרות שאולי יהיה קל יותר להמשיך לצפות בטלויזיה או לעסוק במטלות הבית, עלינו לחסוך מעצמנו את הגירויים החיצוניים ולהתחיל לעשות. אם נקציב למשימה 5 דקות, נוכל לראות באיזו קלות אנחנו נסחפים לעשות עוד.

חוק ניוטון להעצמה אישית: האצה אישית

כדי להשתמש בהעצמה אישית בעזרת NLP כדי לעשות אפילו יותר ממה שאנחנו עושים עלינו להבין מהי המהות של האצה. על פי חוקי ניוטון, השינוי בתאוצת גוף הוא ביחס ישר לכוח המופעל עליו ולזווית שבה מופעל עליו כוח זה. הכוח שאנחנו מפעילים עלינו בעשייה הוא הסיבות שבגללן אנחנו עושים.

אם אנחנו עושים משהו מסיבות שבאמת מניעות אותנו, הן יאיצו את העשייה יותר ויותר. אם אנחנו עושים משהו מתוך סיבות שאנחנו לא באמת מתחברים אליהן, זה רק מאיט אותנו. לכן, כדי שתהיה העצמה אישית יעילה, חשוב שנמצא סיבות טובות לעשות את מה שאנחנו עושים.

חוק ניוטון להעצמה אישית: פעולה מאוזנת

לכל כוח שמופעל יש כוח שווה ערך שמופעל עליו בכיוון ההפוך. כדי להשתמש בחוק זה להעצמה אישית, עלינו להבין איך זה מתבצע במציאות. הסיבה שאנשים עושים רק את מה שקל להם היא שלעשייה קלה יש התנגדות קלה. עם זאת, העצמה אישית יעילה תיווצר רק כשנבין כי ככל שנשאף להשיג תוצאות גדולות יותר, כך ההתנגדות שנקבל מהחברה ובמציאות תהיה גדולה יותר. רק בצורה זו נוכל להניע את עצמנו באמת לחצות את הקשיים ולהשיג את המטרות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה